Svet

„Zrno, ktoré mám, mi vystačí len na ďalšie dva mesiace“

Africká hladová kríza, ktorú zhoršil El Niño zosilnený zmenou klímy, sa dostáva do kritického bodu. Najnovšie Reuters správa Vykresľuje pochmúrny obraz, ktorý odhaľuje, že Južná Afrika čelí najhoršiemu suchu za posledné roky.

čo sa deje?

Zem bola svedkom úspechu Škody 63 miliárd dolárov Z poveternostných katastrof v roku 2023. Mnohé z týchto katastrof sa ešte zhoršili El Nino. Agentúra Reuters citovala štúdiu z októbra minulého roka, ktorá „naznačovala, že zmena klímy môže byť v súčasnosti rovnako významným faktorom pri spúšťaní podmienok El Niño ako prirodzené príčiny, ako je slnečné žiarenie“. A El Nino Anomálne otepľovanie v blízkosti rovníka vo východnej časti Tichého oceánu.

Veľké sucho tento rok zničilo úrodu a milióny ľudí teraz hladujú v Južnej Afrike. Svetový pohľad Nazýva to „vážna potravinová kríza“, ktorá „vystavuje milióny ľudí riziku hladu a hladu“.

Vrchol poľnohospodárskej sezóny v Južnej Afrike je od októbra do marca. Od konca sezóny 2023 zasiahlo región niekoľko poveternostných katastrof. Tropická búrka Freddie ničí domy v Blantyre, hlavnom meste Malawi, 14. marca 2023. Tento marec priniesla tropická búrka Filippo ničivé záplavy do Maputa, hlavného mesta Mozambiku.

Sucho postihuje túto časť sveta, problém ešte zhoršujú rastúce globálne teploty. Nedostatok dažďa zničil úrodu kukurice v Južnej Afrike. 24 miliónov ľudí trpí hladom a podvýživou. Pôda je vo všeobecnosti vhodná na pestovanie kukurice.

Sedemdesiat percent kukurice v Južnej Afrike pochádza z Južnej Afriky. V dôsledku súčasného sucha Pokles produkcie kukurice v krajine o 15 %. na 2023-24 v porovnaní s 2022-23.

POZRITE SI TERAZ: Tieto čerpacie stanice budúcnosti úplne zmenia vlastníctvo EV

„Zrno, ktoré mám, vystačí len na nasledujúce dva mesiace. Odtiaľto bude hlad,“ povedal pre agentúru Reuters farmár Mandisireyi Mbirinyu.

READ  ONLINE: Dnes sa bude rozhodovať, či SR zaradí Česko medzi červené krajiny

čo sa robí?

Africké krajiny boli nútené priniesť Inovatívne spôsoby, ako sa vysporiadať so suchom. Niektoré z týchto prístupov zahŕňajú opätovné použitie dažďovej vody, zachovanie vlhkosti na poliach a podporu efektívneho a inkluzívneho poradenstva. Výbor OSN pre trvalo udržateľný rozvoj Komunitám odporúča niekoľko spôsobov, ako ukončiť dezertifikáciu, vrátane „boja proti erózii pôdy a obnovy pobrežných ekosystémov, podpory inovácií, technológií, partnerstiev a súkromných financií a podpory živobytia ľudí vysídlených suchom“.

Ako môžem pomôcť?

Poskytovanie z dôvodov priaznivých pre klímu A organizácie ako World Vision sú len jedným zo spôsobov, ako pomôcť komunitám prekonať chudobu a nespravodlivosť. Učenie o kríze Pomôcť môže aj zdieľanie informácií s rodinou a priateľmi na sociálnych sieťach rozširovanie, šírenie.

Pripoj sa k nám Bezplatný newsletter pre Skvelá správa A Skvelé tipy Uľahčuje to Pomôž si sám Pri pomoci planéte.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close