šport

Brankár Newcastlu United Martin Dúbravka predčasne opustil káder Slovenska z „osobných dôvodov“

Brankár Newcastlu United Martin Dúbravka sa predčasne vrátil z reprezentačnej služby po tom, čo dostal zelenú od svojho trénera Francesca Calzonu.

Slovenská futbalová federácia uviedla, že Dúbravka opustil kemp predčasne z „osobných dôvodov“ a mohol odstúpiť z prípravného zápasu proti Nórsku v Osle. Penaltu Erlinga Haalandu zachránil Marek Rodák namiesto Dúbravku, keď sa zápas skončil remízou 1:1 pre Slovensko.

Dúbravka hrala cez víkend proti Rakúsku, no Christoph Baumgartner inkasoval gól už po 6 sekundách. Očakáva sa však, že Dúbravka, ktorý pre chorobu vynechal nedávny zápas Premier League proti Arsenalu, bude na víkendový súboj s West Hamom fit.

Prečítajte si tiež: Lewis Miley sa opäť zranil pri reprezentačnej službe v Anglicku do 20 rokov a vynechá zápas s West Hamom


Prečítajte si tiež: Miguel Almiron sa vracia domov z nešťastnej cesty do Ruska, keďže je odvolaný priateľský zápas s Paraguajom

Keďže sa Nick Pope zotavuje zo zranenia ramena, Eddie Howe sa bude musieť čoskoro rozhodnúť, či privedie do hry anglického reprezentanta, alebo odmení Dúbravku za to, že stál pevne v Popeovej neprítomnosti. 35-ročný bývalý brankár Sparty Praha odohral v sezóne 2024/25 za svoj klub a krajinu 27 zápasov.

Jeho beh na stranu Newcastlu mu umožnil zvýšiť celkový počet zápasov za Magpies na 153.

READ  McCabe odbil Írsku jeden bod proti Slovensku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close