Škótsko 1:0 Slovensko (5. október 2017) Analýza zápasov

Nádeje Škótska na majstrovstvá sveta 2018 zostávajú nažive po senzačnom neskorom víťazstve nad 10-členným Slovenskom 1:0 v Hampton Parku.

Stredopoliar Roberta Macka v prvom polčase, ktorý dostal žltú kartu za faul na širokého spoluhráča Jamesa Forresta, bol srbským rozhodcom Miloradom Masicom odsúdený za to, že vpadol do pokutového územia Škótov, keď sa preštrikoval okolo brankára Craiga Gordona. Žltá.

Bol by to ďalší ťažký príbeh, keď striedajúci Chris Martin a Lee Griffiths po prestávke trafili brvno a brankár Slovenska Martin Dúbravka zažil pozoruhodný večer v bránke.

Do konca riadneho hracieho času však zostávali dve minúty, ďalšieho náhradníka Ikechi Anyu si po tlaku Martina pretavil do vlastného gólu kapitán Slovenska Martin Škrtel.

Národný štadión bol plný radosti.

Anglicko je víťazom skupiny F, v nedeľňajšom finále má tím Gordona Strachana náskok dvoch bodov pred Slovinskom, no stále potrebuje vyhrať, keďže tím Johna Kozaka hrá na Malte.

Po zranení kapitána Scotta Browna a stredopoliara Celticu Stuarta Armstronga sa Darren Fletcher a James Morrison vracajú spolu s Barrym Bannonom, zatiaľ čo brankár Gordon má 50. reprezentáciu.

Škótsko vo svojej ružovej súprave a pod vedením Fletchera sa bez zhonu ujalo svojej nevšednej úlohy.

V deviatej minúte bola penalta, keď Kieran Tierney, opäť hrajúci na pravom obrancovi, bol v šestnástke Slovenska kontrolovaný Mackom, ale rozhodcu Magica to nezaujalo.

Škótsko pomaly zosilnelo a po 10 minútach predviedol slovenský brankár Dúbravka parádny zákrok z blízka hlavičkou Christopha Berru.

Škóti oslavujú

Potom prišla expedícia, ktorá zmenila dynamiku.

Mack, už zaknihovaný, zaslúžene dostal druhú žltú kartu za to, že sa dostal do šestnástky, keď Gordon vyšiel z výzvy.

Tartanská armáda tlačila Škótsko dopredu po neochotnom odchode Macka, no v 32. minúte sa Gordon vyrútil od svojej brány a priviedol k zemi Stanislava Lobotku, ktorý si v šestnástke šikovne poradil s Adamom Nemcom.

READ  Aston Villa "pas pripravený" po dramatickom víťazstve v Leicestri City

Pripomenutie tempa Slovenska na prestávke, ale o tri minúty neskôr na druhej strane Griffiths vychytal prihrávku od Forresta, otočil sa dovnútra a zakrútil strelu z hranice šestnástky, kým sa Dúbravka potopil, jeho právo na vymazanie.

V druhom polčase zavládlo v Hampdene napätie a Gordon sa musel vysporiadať s nájazdom Lobotku a prudkou strelou Johna Gregusa, keď hostia opäť hrozili z protiútokov.

V 60. minúte priviedol Strachan na miesto Forresta statného útočníka Martina a o pár minút neskôr sa Dúbravka postaral o pozoruhodný zákrok Griffithsovým bleskom z 25 yardov na úkor rohu.

Keď sa hra dostala do záverečnej fázy, napätie stúpalo.

V 69. minúte Martin, ktorý skóroval neskorého víťaza v kampani proti Slovinsku, rozdrvil brvno skvelým úderom z diaľky a Griffiths urobil to isté priamym kopom z rovnakej vzdialenosti, kým Dúbravka poprel Morrisona šesť yardov. . Vonku Andy blokuje Robertsonovu snahu.

Anya nastúpila za Tierneyho na posledných 10 minút a nahradila Jamesa McArthura Fletchera.

A o dve minúty neskôr Griffiths pripravil Anyu na výbornú prácu a jeho center sprava premenil Škrtel do vlastnej siete, keďže Martin dostal výzvu a Hampton Park vybuchol radosťou a nádejou pre Rusko budúce leto.