Veda

Produkt č. 1 v starostlivosti o pleť, na ktorý „nikdy neplytvám peniazmi“ – a čo namiesto toho používam

S toľkými drahými možnosťami starostlivosti o pleť môže byť ťažké vedieť, ktorá možnosť sa skutočne oplatí. ale ako a Dermatológ Cornell S viac ako desaťročnými skúsenosťami existuje jeden typ produktu, na ktorý nikdy neplytvám peniazmi: abrazívne exfoliačné peelingy.

Je skvelé začleniť peeling do vašej rutiny starostlivosti o pleť, najmä počas zimy. Zbavuje pokožku odumretých buniek, pomáha pokožke vyzerať žiarivejšie a hladšie. Znižuje tiež výskyt sfarbenia a jemných vrások a podporuje produkciu dôležitých bielkovín, ako je kolagén.

Chemické exfolianty odstraňujú odumreté kožné bunky, zatiaľ čo fyzické exfolianty oslabujú väzby medzi nimi. Chcete sa uistiť, že si vyberiete taký, ktorý vám poskytne všetky výhody – a nie žiadne drsné prísady.

Vždy hovorím svojim pacientom, aby sa držali ďalej od produktov, ktoré obsahujú veľké, nepravidelne tvarované alebo zubaté granule – ako sú receptúry obsahujúce škrupiny vlašských orechov alebo jadierka mletého ovocia – ktoré môžu spôsobiť mikroskopické praskliny v koži, ako aj začervenanie, podráždenie a môžu spôsobiť citlivosť.

Nenechajte si ujsť: Harvardský odborník na výživu a odborník na mozog sa vyhýba týmto 5 potravinám, ktoré „zhoršujú pamäť a sústredenie“

Ak máte Pre citlivú alebo rosaceu náchylnú pokožku možno budete chcieť fyzický exfoliant. Odporúčam produkty s rovnomerne veľkými, hladkými zrnami. Alebo hľadajte peeling na báze prášku vyrobený z hliny alebo bambusového extraktu.

Ľudia s citlivou pokožkou môžu pociťovať začervenanie, štípanie a pálenie a môžu s väčšou pravdepodobnosťou reagovať na určité zložky.

Ak je to tak, možno budete chcieť zvážiť chemické exfolianty. Tieto prípravky obsahujú alfa-hydroxykyseliny, ako je kyselina glykolová, kyselina mliečna, kyselina mandľová alebo beta-hydroxykyseliny, ako je kyselina salicylová.

Alfa-hydroxykyseliny jemne odstraňujú odumreté kožné bunky na povrchu, zatiaľ čo beta-hydroxykyseliny sú rozpustné v oleji a pomáhajú znižovať vyrážky tým, že prenikajú hlbšie do pórov. Obidva pôsobia na rozjasnenie pleti a zlepšenie celkovej textúry a tónu.

READ  Štúdia spája aj mierny COVID-19 so zmenami mozgu

Ak je vaša pokožka náchylná na akné, možno budete chcieť zvážiť použitie kyseliny salicylovej, ktorá vám pomôže uvoľniť tieto póry. Niektorí ľudia môžu zistiť, že nie sú schopní tolerovať fyzické exfolianty na svojej tvári, ale môžu to urobiť na svojom tele. Takže použitie rôznych exfoliantov na rôzne účely môže pomôcť.

Bez ohľadu na to, ktorú metódu používate, je dôležité obmedziť množstvo pílingu len raz alebo dvakrát týždenne. Príliš častý alebo príliš agresívny peeling môže spôsobiť, že vaša pokožka bude začervenaná alebo opuchnutá a spôsobí napätie, štípanie alebo podráždenie.

Keďže technológia pretvára obchodné očakávania, niektorí lídri túto zmenu prijímajú a transformujú svoje organizácie do budúcnosti. Pripojte sa k CNBC Evolve Global Summit 2. novembra a vypočujte si stratégie na prispôsobenie sa, inováciu a úspech v tejto novej ére podnikania. kúpte si lístok Tu,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close