Svet

Prvýkrát v Českej republike klesol po prvý raz výrazne počet hospitalizovaných

Prvých sedem amerických vojenských zdravotníkov už dorazilo do Českej republiky, aby pomohli zvládnuť epidémiu.

V Českej republike sa po prvý raz od prudkého nárastu v októbri výraznejšie znížil počet pacientov hospitalizovaných s COVID-19. V sobotu bolo z miestnych nemocníc prepustených 300 takýchto pacientov, v Českej republike je tak momentálne hospitalizovaných 7370 ľudí.

S odvolaním sa na údaje českého ministerstva zdravotníctva to uvádza spravodajská televízia ČT24.

Do nedele o 18.00 h zároveň pribudlo 3905 potvrdených prípadov ochorenia a 59 úmrtí s tým súvisiacich. Od začiatku pandémie zaznamenali v Českej republike 339 007 potvrdených prípadov ochorenia a 3 348 úmrtí s tým súvisiacich. Doteraz bolo z COVID-19 vyliečených 143 764 pacientov. V súčasnosti je v Českej republike 191 895 aktívnych prípadov ochorenia.

Český minister zdravotníctva Jan Blatný v nedeľu oznámil, že do krajiny dorazili dva milióny testov na antigén. Dodal, že ďalších osem miliónov si dnes objedná vláda. Takéto testy sa použijú v sanitárnych zariadeniach v Českej republike.

Veľvyslanectvo USA v Českej republike v nedeľu oznámilo, že do Českej republiky pricestovalo prvých sedem z očakávaných 28 amerických vojenských zdravotníkov, ktorí majú skúsenosti s bojom proti koronavírusom a budú pomáhať pri zvládaní epidémie.

READ  Živá brutalita! Hviezda TikToku (30) je mŕtva, manžel ju upálil

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close