Sports Digest: Schiffrinová po treťom mieste kritizovala úrady

Lyžovanie

Michael Schiffer ohováral slovenské organizátorky závodov po nedeľňajšom obrovskom slalome Svetového pohára žien a označil ich za „neprofesionálne“.

Schiffrin, ktorý mal od úvodnej nohy štíhly náskok, bol pripravený na štart, keď musel čakať dve minúty, pričom samozrejme robotníci vymenili rozbitú bránu.

Američanka, ktorej bolo nakoniec umožnené ísť, zaznamenala iba 11. najrýchlejší čas a bola vytlačená na tretie miesto, 0,37 za víťaznou Slovenkou Petrou Vlovou.

„Oprava brány trvala (dve) minúty, malo to trvať 30 sekúnd,“ povedala Schiffrinová. „Cítil som, že je dobrá korčuliarka, ktorá dokáže tieto preteky vyhrať sama. Nepotrebuje túto profesionálnu akciu od niečoho, nad čím nemá kontrolu, ja ju nemám pod kontrolou, ale poviem: ‚Ach, je na čele.‘

Američan vyradením svojho rivala deň po svojom 45. víťazstve v kariére otočil tabuľky Vlovej Schifferovej.

Švajčiar Marco Odermut zo Švajčiarska ovládol Super-G v rakúskom Salbach-Hinderkelem s náskokom 0,62 s pred Francúzom Matthewom Bailettom.

Vnútorná dráha

Občania NAIA: Seniorský technologický inštitút na Južnej Virgínii Steven Smith z Južného Portlandu v sobotu porazil 16 športovcov, aby zvíťazil v behu na 3 000 metrov na národných majstrovstvách NAIA v Yanktone v Južnej Dakote.

Smithov čas bol 12 minút, 43 sekúnd pred bežcom – nárast o 26,92 sekundy.

Gorhamova Stephanie Mecham, nováčik WVU Tech, skončila v ženských pretekoch o 3 000 šiesta.

Futbal

Španielsko: Atletico Madrid premeškalo príležitosť opäť posilniť najvyššie priečky La Ligy a strelilo neskoro gól doma 1: 1 proti Realu Madrid.

Karim Benzema skóroval v 88. minúte po úvodnom góle Luisa Suareza za Atletico.

Vďaka tomu má Atletico náskok troch bodov pred Barcelonou a päť bodov pred Realom Madrid.

UK: Anthony Marshall získal penaltu iba 36 sekúnd po tom, čo ho nahradil Bruno Fernandez. Luke Shaw skóroval začiatkom druhého polčasu, keď Manchester United ukončil 21-zápasovú víťaznú sériu Manchestru City 2: 0.

READ  Korona vírus: Slovensko sa plánuje stiahnuť s Írskom po tom, ako vláda odstúpi

City sú druhí s 11 bodmi a 10 zostávajúcich hier.

• Gareth Bale a Harry Kane skórovali dvakrát, aby pomohli Tottenham Root Crystal Palace 4: 1.

ோ Gól Maria Leminu v 45. minúte stačil na výhru 1: 0 nad Fulhamom, keď Liverpool doma klesol na šiestu prehru.

Taliansko: Aj napriek tomu, že AC Miláno chýbalo pre zranenie niekoľkých kľúčových hráčov, zdvihla nádej na titul víťazstvom 2: 0 nad Hellasom Verona.

Za Miláno skórovali Rat Chronic a Diego Talot, ktorí sa posunuli o tri body od lídra ligy Inter Miláno. Inter Miláno v pondelok hostí Atlantu.

Nemecko: Americký útočník Josh Sergeant skóroval vo svojom druhom zápase bundesligy po sebe, ale Werder Bremen proti Kolínu vyrovnal na 1: 1.

Škótsko: Rangers vyhrali svoj prvý titul v škótskej Premiership po 10 rokoch, zotavovali sa z finančnej explózie a boli nútení reštartovať vo štvrtej divízii.

Titul bol spečatený, keď Glasgow remizoval 0: 0 s konkurenčným Celticom Dundee United.

Tenis

ABN Amro: Andrej Rublev získal svoj štvrtý titul za sedem mesiacov, keď v holandskom Rotterdame porazil Mortona Buzoviča 7: 6 (4), 6: 4.

Leon Open: Clara Dawson, 139. dánska tínedžerka na svete, získala svoj prvý titul v kariére vo veľkom štýle, keď vo Francúzsku zvíťazila nad Victoriou Golubic 6: 4, 6: 1.

Majstrovstvá Dubaja dooty zadarmo: Coca-Cola mala problémy s uzávierkou, musela zachrániť dva mečbaly a nakoniec zvíťazila nad Ekaterinou Alexandrovou 7-6 (3), 2-6, 7-6 (8) o postup do druhého kola v Spojených arabských emirátoch.