Zábava

Kiran Rijiju odchádza na Slovensko bezpečne evakuovať indických študentov

Odborový minister Kiren Rijiju v utorok pred odletom na Slovensko povedal, že tím bude koordinovať celkový proces evakuácie. Povedal, že ich prioritou je bezpečne priviesť uviaznutých indických občanov domov. Minister povedal: „Budeme koordinovať celkovú evakuačnú operáciu na Slovensku a hľadať spoluprácu s ich vládou v otázke víz pre našich študentov z Ukrajiny. Našou prioritou je priviesť ich bezpečne späť.“

V pondelok indická vláda rozhodla, že štyria ministri Únie – Hardeep Singh Puri, Jyotiraditya Scindia, Kiran Rijiju a generál (v dôchodku) UK Singh – navštívia susedné krajiny Ukrajiny, aby koordinovali evakuáciu Indov z vojnou zničenej Ukrajiny. Cynthia navštívi Rumunsko a Moldavsko, Rijiju navštívi Slovensko, Puri Maďarsko a generál (v. v.) Singh zostane v Poľsku, aby riadil bezpečnú evakuáciu Indov.

Rozhodnutie prichádza po tom, čo predseda vlády Narendra Modi v pondelok zvolal stretnutie na vysokej úrovni, aby preskúmal prebiehajúci proces evakuácie. Všetci štyria ministri pôjdu ako osobitní vyslanci Indie do susedných krajín Ukrajiny.

Rusko napadlo Ukrajinu

Keď dnes 1. marca rusko-ukrajinský konflikt vstúpil do svojho šiesteho dňa, údajne zahynulo viac ako 70 ukrajinských vojakov, keď ruské delostrelectvo zasiahlo vojenskú základňu v severovýchodnej oblasti Sumy Oktyrka na Ukrajine. 24. februára Rusko spustilo útoky na Ukrajinu, ktoré sa rýchlo rozšírili po celej krajine, keď ruské sily zaútočili z troch strán: pozemnej, námornej a leteckej. Ukrajinskí a ruskí predstavitelia v pondelok uzavreli kľúčové kolo rokovaní neďaleko hraníc s Bieloruskom. Prezident Vladimir Putin ponúkol podmienky na ukončenie ruskej ofenzívy po tom, čo jeho sily ostreľovali Charkov na Ukrajine a zabili najmenej 11 ľudí. Ukrajina medzitým počas rozhovorov medzi Kyjevom a Moskvou na bieloruských hraniciach požiadala o stiahnutie všetkých ruských síl.

READ  Ako sledovať každý zápas 2021 naživo

Obrázok: PTI/Twitter/@drjaishankar

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close