Svet

Riešenie fenoménu vysídlenia Joe Bidena: „Posielame späť väčšinu rodín“ / Video – Zdroje Novinky

Joe Biden na svojej prvej štvrtkovej tlačovej konferencii prezidenta USA povedal, že väčšina rodín, ktoré prekročili južné hranice do USA, je repatriovaná a prebiehajú rozhovory s Mexikom o ich zajatí. Zdôraznil, že v Spojených štátoch amerických je povolený pobyt iba nepodporeným deťom.

Napriek odporu republikánov Biden vyjadril presvedčenie, že bude schopný pokročiť v otázkach špionáže spôsobených klimatickou krízou, zbraňovým zákonom a imigračnou reformou. Povedal, že si ho vybrali Američania, aby našli riešenia bez rozdelenia.

„Bol som odhodlaný riešiť problémy, nie vytvárať rozdiely,“ dodal.

Vyslovil podporu spojenectvu s USA, ale uviedol, že udržanie určitej samostatnosti nie je odpoveďou.

Prezident Donald Trump rozhodol, že každý, kto prekročí južnú hranicu USA, bude vyhostený na základe príkazu vydaného kvôli epidémii. Biden túto politiku zachováva, ale zmenil ju tak, aby umožnila vstup nepodporovaným maloletým prisťahovalcom na územie, keď sa vybavujú ich žiadosti o prisťahovalectvo.

Prečítajte si tiež: Správa amerického ministerstva zahraničia o Wu-chanovi: „Laboratórna nehoda vyzerá ako prírodný výbuch“

Táto zmena viedla teraz k tomu, že viac ako 17 000 detí prisťahovalcov, väčšinou zo Strednej Ameriky, bolo zadržaných USA na južnej hranici.

Rastúca humanitárna kríza sa stala prvým škandálom v Bidenovom predsedníctve a hrozí narušením jeho priorít.

Biden vysvetlil, že to, čo sa deje na hraniciach, je v súčasnosti „kolobeh“ – pred nástupom vysokých letných teplôt tento počet vždy na jar stúpa.

Vlna imigrantov však bude tento rok vyššia ako kedykoľvek inokedy. Minulý mesiac ich bolo vidno viac ako 100 000, čo je o 24 000 viac ako vo februári 2019.

Pokiaľ ide o maloletých bez podpory, počet zadržaných detí na hraniciach v marci bol vyšší ako počet zaznamenaný v máji 2019, podľa vládnych údajov analyzovaných CNN bolo zatknutých okolo 11 400 osôb.

READ  Ukrajina ničí ruské námorné plavidlo - letectvo

Prezident tiež uviedol, že väčšina tých, ktorí prekročili hranice, bola „deportovaná“.

„Desaťtisíce ľudí a jednotlivcov vo veku nad 18 rokov boli repatriovaní. Repatriujeme veľkú väčšinu rodín, ktoré prídu. Teraz sa snažíme vyriešiť možnosť repatriácie týchto rodín do Mexika. Ale stane sa to. Budú neprekročiť hranice, „uviedol Biden. V prípade znevýhodnených detí, ako som uviedol, sa snažíme urýchliť odsun,“ uviedol k Trumpovým činom.

Biden zdôraznil, že v súčasnosti prebiehajú rozhovory s mexickým prezidentom o repatriácii rodín prisťahovalcov.

„Na druhej strane rieky Rio Grande by sme bez našej pomoci neostali tam sami,“ vysvetlil prezident.

Povedal, že hraničný útulok pre deti prisťahovalcov v Texase ponúkol „úplne neprijateľné“ podmienky a novinárov ubezpečil, že týmto maloletým nebude umožnené hladovať a bude im umožnený prístup do týchto centier.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close