Zábava

Rozsutec očaruje mesto svojimi slovenskými tradíciami

Tradičný folklórny súbor na Slovensku ROZSUTEC oslavuje 55 rokov a pripravuje novú inscenáciu oslavujúcu atmosféru tejto európskej republiky. Samotné mesto je svedkom elegancie súboru, ktorý vystupoval v Kala Mandir. Stefan Mucha, režisér a choreograf 60-členného súboru, hovoril Intaljovi o jeho úlohe v dynamickej slovenskej filmovej tradícii Roschutek ao tom, prečo sa chcel vrátiť do Indie. Sekcie:

Člen Rozsutca hrá na flaute a helikonge
<em>Člen Rozsutca hrá na flaute a helikonge</em>“ src=“https://media.assettype.com/indulgexpress%2Fimport%2Fuploads%2Fuser%2Fckeditor_images%2Farticle%2F2019%2F2%2F28%2F_MG_8781.jpg“ srcset=“https://media.assettype.com/indulgexpress %2Fimport%2Fuploads%2Fuser%2Fckeditor_images%2Farticle%2F2019%2F2%2F28%2F_MG_8781.jpg 640w“/></amp-img></p>
<div class=

Je to prvá návšteva skupiny v Indii?

Áno, toto je naša prvá cesta do Indie a je to vzrušujúca príležitosť vystúpiť v krajine bohatej na históriu, tradície a kultúru. Predtým som bola profesionálna tanečnica a pracovala som v divadlách a časom som sa dostala k indickému ľudovému tancu, ale bolo ťažké identifikovať formu. Bolo to veľmi farebné.

Rozsutec vytvoril v roku 1965 jeho zakladateľ z Terzovej doliny na zachovanie dedičstva Slovákov. Skupina je pomenovaná podľa krásnej hory v pohorí Malá Fatra na severozápade stredného Slovenska. Slovenské dedičstvo je rozmanité a prinášame chute rôznych regiónov ako Terčova, Kjúšú, Oravy, Liptova, Horehronia, Maijavy a rómskej menšiny. Z nástrojov používame klasické husle, kontrabas a helikongu. Pochádza zo Slovenska. Teraz sa používa aj cimbalom a akordeón. Tanečná prezentácia, zaoberajúca sa najmä témami ako láska, je vysoko energická a technická. Je ponorený do ťažkej práce nôh a vyžaduje si veľa disciplíny, aby sa naučil tanečné formy. Náš tím má celkovo 60 členov, no z dôvodu logistických obmedzení máme 15 umelcov. Naše oblečenie váži viac ako 45 kg.

Riaditeľom Rozsutca ste sedem rokov. Aké nové prvky ste pridali do jeho balíka?

Roschudek vystupuje v Kala Mandir

Povedzte nám o špeciálnej produkcii k 55. výročiu skupiny.

Plánujeme inscenáciu, ktorá predstaví dedičstvo Slovenska štyrmi rozprávkami rozdelenými podľa regiónov. Dáme si teda Terzivu, Koral, Hohrroin a ešte jednu chuť z východu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close