Hlavné správy

RTVS stále nie je na Eurovízii pri škrtoch v rozpočte

Slovenská vysielacia sieť RTVS v nedávnom vyhlásení oficiálne oznámila, že odstúpi z účasti na súťaži Eurovízia v roku 2025. Ako informovala hovorkyňa RTVS Zuzana Vicelová t3, tento výber bol spôsobený finančnými obmedzeniami v dôsledku zníženia rozpočtových prostriedkov. Toto rozhodnutie nasleduje po znížení alokácie štátneho rozpočtu pre RTVS, ktorá nemá dostatočné zdroje na podporu finančnej náročnosti spojenej s účasťou na Eurovízii.

Neúčasť Slovenska na Eurovízii trvá od jej posledného vystúpenia v roku 2012. Snahu generálneho riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja o návrat Slovenska do Eurovízie zastavili finančné obmedzenia, a to aj napriek počiatočným úvahám o opätovnom prihlásení sa do súťaže po prepracovaní modelu financovania.

Prvá účasť Slovenska na súťaži Eurovision Song Contest sa datuje od roku 1993, keď debutovali s „Amnesty na Neveru“ od Elanu, no do finále sa nekvalifikovali. Zúčastnili sa ďalších sedem rokov, aj keď bez incidentov, pričom posledná účasť v Baku sa skončila v roku 2012, reprezentovaná skladbou Maxa Jasona Maia „Don't Close Your Eyes“.

Foto: SITA

Odstúpenie Slovenska z Eurovízie 2025 vyvoláva otázky o budúcej účasti ďalších krajín. Ako sa prostredie Eurovízie vyvíja, finančná životaschopnosť účasti zostáva dôležitým faktorom pre vysielateľov v celej Európe.

Zdroj: ta3

READ  Culeba pozýva Slovensko na zvolanie zasadnutia Spoločnej dočasnej komisie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close