Rumunsko a Slovensko vstupujú do vyraďovacieho kola Euro 2024 po remíze

Autor Theo Gardner

Pri rovnosti troch bodov, po jednom víťazstve a jednej prehre, mohol do vyraďovacej časti postúpiť ktorýkoľvek zo štyroch tímov v skupine E. Rovnako každá strana môže byť na čele skupiny a ktorákoľvek z nich môže skončiť štvrtá. Pravdepodobne to bude dramatické a napäté futbalové popoludnie.

Rumunsko vedie skupinu na rozdiel gólu, keď v úvodnom zápase malo tri štvrtiny ukrajinskej obrany. Pre Tricoloriho to bol solídny štart do turnaja, ktorý prvýkrát od slávnej výhry nad Anglickom v roku 2000 strelil tri góly v zápase majstrovstiev Európy.

Ich bleskový štart bol pomalý, keďže v druhom zápase turnaja prehrali 2:0 so silným belgickým tímom. Celý zápas strávili v namáhavej bitke po tom, čo dve minúty pred časom prepadli 1:0 vďaka zásahu Yuriho Tielemansa z Aston Villy.

Slovensko neporazilo Rumunsko od roku 1942. V úvode však šokovali Belgicko, keď po siedmich minútach vyhrávali 1:0, keď sa Ivan Schranz vrhol na defenzívnu chybu.

Schranz opäť predčasne vyhral proti Ukrajine; Zverenci Francesca Clazonu však nakoniec zápas prehrali 2:1. Teraz sú na treťom mieste v skupine s nulovým gólovým rozdielom.

Pri podpore svojej strany vo Frankfurte budú obe skupiny fanúšikov sledovať zápas Ukrajina – Belgicko, ktorý sa uskutoční v rovnakom čase v Stuttgarte. Keďže skupina je jemne vyvážená, o konečnom poradí v skupine rozhodujú faktory ako gólový rozdiel, strelené góly, vzájomný zápas a fair play.

Obom tímom dnes večer stačí na postup do šestnástky remíza.

Víťazi skupín si zapíšu zápas proti tímu na treťom mieste, zatiaľ čo tím na druhom mieste bude v nasledujúcom kole čeliť neľahkej úlohe hrať s Francúzskom.