Svet

Ruská influencerka Ivleeva dostala pokutu za organizovanie „takmer nahej“ párty

Anastasia Ivleeva sa v piatok postavila na súd Lefortovo v Moskve.
foto: Snímka obrazovky / Moskovské súdy

Televízna moderátorka a influencerka Anastasia Ivleeva sa už dvakrát ospravedlnila za organizovanie „takmer nahej“ párty v moskovskom klube, čo vyvolalo morálny odpor vo vojnovom Rusku.

Teraz ju Lefortovský súd v Moskve potrestal pokutou 100 000 rubľov (1 700 NZD) za organizáciu.

„Chcem vás požiadať o druhú šancu,“ prosil tento týždeň vo videu na Instagrame.

Bol odsúdený za organizovanie masovej účasti, ktorá porušovala verejný poriadok.

Piatkovou pokutou sa však jej verejné ponižovanie nekončí.

Skromná Ivleeva už prisľúbila, že výťažok z predaja vstupeniek venuje na charitu.

Iný súd však proti nemu podal hromadnú žalobu v hodnote miliárd rubľov za „morálne škody“, podpísanú 22 ľuďmi, ktorí chcú odovzdať miliardy skupine darujúcej peniaze Rusom bojujúcim na Ukrajine.

Po párty v moskovskom nočnom klube Mutabor 20. decembra sa objavilo video známych ruských celebrít, ktoré nosili spodnú bielizeň a spodnú bielizeň a v jednom prípade aj strategicky umiestnenú ponožku a pár topánok.

Súkromná párty sa rýchlo stala verejným majetkom uprostred vojnovej klímy rastúcej intolerancie. Pôsobilo to aj ako rozptýlenie od hnevu nad rastúcimi cenami vajec.

Ruského rappera Vacia odsúdili na 15 dní väzenia za „výtržné správanie“ po tom, ako ho zatkli jeho jednodielne oblečenie. Inak známy ako Nikolaj Vasiliev bol uznaný vinným z propagácie „netradičných sexuálnych vzťahov“ a odsúdený na dvojnásobnú Ivleevovú pokutu.

Slovami redaktora BBC Russia Steva Rosenberga boli prokremeľskí blogeri, poslanci a aktivisti, ktorí podporovali vojnu, pobúrení. „Ako môžu celebrity takto žúrovať, keď ruskí vojaci riskujú svoje životy v „špeciálnej vojenskej operácii“?“

Organizuje blogerka Anastasia (Nastia) Ivleeva (v strede).


foto: Instagram / _agentgirl_

„Naši vojaci v prvej línii za to určite bojovať nebudú,“ povedala Jekaterina Mišulina, aktivistka za cenzúru, ktorá vedie ruskú Ligu za bezpečnejší internet.

Ďalší hostia boli potrestaní rôznymi spôsobmi, zrušili koncerty alebo sponzorské zmluvy. Niektorí boli údajne vyhodení z nablýskanej silvestrovskej televíznej show Channel One, o ktorej mnohí Rusi teraz zistili, že bola vystrihnutá.

Skúsená speváčka Lolita Milyavskaya hovorí, že jej vystúpenia sa rušia a ona je „odstránená z televízie“. Samotná Anastasia Ivleeva videla, ako jej tvár zmizla z reklamnej kampane mobilnej spoločnosti MTS a jej podnikanie čelí auditu z daňovej služby.

Bývalý spevák Eurovízie Dima Bilan a televízna moderátorka Ksenia Sobchak sa ospravedlnili.

Philip Kirkorov, známy ako kráľ ruského popu, sa rovnako bohato ospravedlňoval verejnosti ako jeho kolegovia hostia: „V živote každého človeka sú chvíle, keď prejdete nesprávnymi dverami.“

Kirkorov, všeobecne považovaný za obľúbeného speváka prezidenta Vladimira Putina, prosil, aby jeho „chyba“ neovplyvnila jeho život „v Rusku, jedinej krajine, kde som umelcom a občanom“.

Návrhy, že mu možno odoberú „Čestný rád“, sa zdajú byť falošné, no z plagátu k silvestrovského televízneho filmu „Ivan Vasilievich mení všetko“ bol odstránený.

Kirkorov hrá Petra Veľkého v remaku populárneho starého filmu zo sovietskej éry a režisér televízneho kanála povedal, že niektoré scény sa pred odvysielaním natáčajú znova.

Kremeľ sa medzitým od výkriku dištancoval. „Buďme jedinou krajinou v krajine, kde vy a ja o tejto téme nediskutujeme,“ povedal novinárom hovorca Dmitrij Peskov.

Tento príbeh bol pôvodne publikovaný BBC.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close