Do štvrťfinále postúpila domáca hviezda Thiem Kitzbühel

Dominic Thiem zdolal kvalifikanta Sebastiana Offnera 6:2 3:6 6:3 a postúpil do štvrťfinále na turnaji ATP v Kitzbüheli.

Šampión US Open z roku 2020 si v stredu pri podávaní na zápas ušetril dva brejkbaly, pričom v rozhodujúcom sete dvakrát prehral.

Dvadsaťosemročný Thiem, ktorý sa v marci vrátil po dlhodobom zranení zápästia, sa na svojich posledných troch turnajoch vrátane Bastadu a Gstaadu dostal aspoň do štvrťfinále.

„Bola to opäť neuveriteľná situácia. Skvelé popoludnie opäť hrať tenis a veľmi šťastný, že som vyhral,“ povedal Thiem vo svojom rozhovore na kurte.

„Dobre sa poznáme a veľa spolu trénujeme.

„Bol to skvelý, skvelý boj na konci a bola to zábava.“

Bývalá svetová trojka, ktorá v roku 2019 vyhrala antukový turnaj, bude ďalej čeliť Yannickovi Hanfmannovi, ktorý zdolal Nemca Ivana Gakova 6-3 6-7 (5-5) 6-4.

Tri nasadení Španieli vyhrali svoje zápasy 2. kola v priamych setoch a dostali sa do osemfinále.

Tretí nasadený Roberto Bautista Agut porazil Rakúšana Jurija Rodiona 6-1 6-4, zatiaľ čo piaty Albert Ramos-Vinolas porazil Peruána Juana Pabla Verilasa 6-3 6-4. -4 6-3.

Srb Dušan Lajovič zdolal štvrtého Azlana Karaceva z Ruska 7-5 6-3, zatiaľ čo Čech Jiří Lehka zdolal ôsmeho Joaa Sousu z Portugalska 7-6 (8-6) 1-6 6-3.

Na Croatia Open druhý nasadený Janic Sinner porazil Jama Munara 6-4 6-4 a postúpil do štvrťfinále.

Dvadsaťročný Talian vo svojom prvom zápase od prehry s neskorším šampiónom Novakom Djokovičom vo štvrťfinále Wimbledonu štyrikrát brejkol svojho španielskeho súpera a zachránil si dva brejkbaly, aby premenil svoj šiesty mečbal.

Sinner sa stretáva s ďalším Španielom Robertom Carballesom Penom, ktorý sa vrátil zo setu a porazil piateho nasadeného Alexa Molkana zo Slovenska 3-6 6-2 6-3.

READ  Séria A: Výsledky, 5. kolo, Juraj Kucka strelil gól

Tretí nasadený Holger Roone predĺžil svoju sériu prehier na sedem zápasov po prehre 3-6 6-3 6-2 so Španielom Bernabom Zapatom Mirellesom. 19-ročná Dánka nevyhrala ani jeden zápas od osemfinále na French Open.