Svet

Severná Kórea spustila nový raketový test – VG

Napätie: Televízia ukazuje fotografie predchádzajúceho severokórejského štartu v utorok v spravodajstve na železničnej stanici v Soule v Južnej Kórei.

Hovorí sa, že Severná Kórea bola odpálená ako balistická strela. Ďalší do týždňa.

Informovala o tom agentúra Reuters s tým, že to uviedla japonská pobrežná stráž. Naznačujú, že by mohlo ísť o „objekt podobný balistickej rakete“.

Juhokórejská spravodajská stránka Yonhop Severná Kórea zároveň údajne odpálila do mora niekoľko neidentifikovaných rakiet.

Raketa bola vypustená zo Severnej Kórey do mora východne od Japonska v utorok a podľa juhokórejských predstaviteľov skončila mimo japonskej ekonomickej zóny.

„Je poľutovaniahodné, že Severná Kórea pokračuje v odpaľovaní rakiet,“ povedal novinárom japonský premiér Fumio Kishida, uviedla agentúra Reuters. Dodal, že OSN práve diskutovala o tom, ako reagovať na minulotýždňový štart toho, čo Severná Kórea nazýva hypersonická raketa. Podľa Severnej Kórey juhokórejskí predstavitelia majú podozrenie, že raketa je hypersonická.

Ak sú informácie správne, ide už o druhý raketový test Severnej Kórey za menej ako týždeň.

Veľvyslankyňa USA Linda Thomas-Greenfield minulý týždeň komentovala štart rakety.

„Tieto opatrenia zvyšujú riziko nesprávnych výpočtov a expanzie a ohrozujú stabilitu regiónu,“ hovorí.

– Naším cieľom je stále úplné jadrové odzbrojenie na Kórejskom polostrove.

Severná Kórea tvrdí, že je pripravená na rozhovory, ale iba v prípade, že Spojené štáty a ďalší ukončia „nepriateľskú politiku“, ktorá zahŕňa sankcie a vojenské cvičenia.

READ  Čína dokončila cvičenie na Taiwane „útokom na obohacovanie ostrovov“, „protibombardovacím lietadlom“ | Svetové novinky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close