Zábava

Severné Írsko si kladie za cieľ porozumieť Cene eura proti Slovensku

Finále play-off Ligy národov B / Euro: Severné Írsko – Slovensko (Windsor Park, 19:45)

Neočakávaný hrniec zlata, rovnako ako chudobní muži, ktorí sa držia v Severnom Írsku a na Slovensku, bude dnes večer túžiť po vzácnej príležitosti, aby im neskĺzol do spotených dlaní.

Samozrejme, že budú nervy, budú aj chrobáky. Keďže obidva tímy nemali formu, hostitelia, ktorí doma od marca minulého roku nevyhrali na turnaji, od septembra 2019 nedokázali na svojich turné zvíťaziť.

Našťastie pre oboch nie je výhra nutná, aspoň nie v normálnom čase, dokonca ani v predĺžení.

Môže to byť opäť trestné strieľanie, tak ako sa tí dvaja dostali sem.

Žiadny tím si nemôže byť istý víťazstvom, ale nemal by sa báť svojich súperov.

Írska republika vytvorila na Slovensku pol tucta príležitostí, ale nemohla využiť ani jednu z nich a nebolo príliš neskoro prepustiť mladých útočníkov Aarona Connollyho a Adama Idu ako „blízke kontakty“ niekoho, kto mal pozitívny test na korónový vírus . .

Palce jedna vec zmenili tieto dva tímy a tieto dva tímy sa dnes večer pravdepodobne rozdelia.

Slovensko je v rebríčku FIFA na 37. a 41. mieste NI – z hľadiska UFA im patrí 21. a 23. miesto. Takáto pozícia naznačuje, že v lete budúceho roku bude mať účasť na turnaji 24 tímov.

Severné Írsko mohlo namietať, že muselo bojovať proti oveľa tvrdšiemu kvalifikačnému tímu vrátane Nemecka a Holandska, zatiaľ čo Slováci skončili tretí za Chorvátskom a Walesom.

Republikánska pozícia ako jeden z 12 hostiteľov bol navyše z tejto tvrdej skupiny C vyradený a Severné Írsko v nej pristálo.

Je to o tom, čo sa deje dnes večer.

READ  Kanada vo WJC dominuje Fínsku

Slovensko má hráčov z veľkých klubov vrátane obrancu Interu Miláno Milana Scriniera a stredopoliara Neapola Stanislava Lobotku. Obaja boli nútení sedieť z dôvodov súvisiacich so sofistikovaným semifinálovým víťazstvom nad Írskou republikou.

Tiež sú hrdí na Mareka Homsika, ktorý strávil s Neapolom viac ako desať rokov predtým, ako začiatkom roku 2019 zamieril do Číny a strelil 100 gólov v sérii A. Aj teraz má 33 rokov, stále je hlavným mužom Slovákov. V strede poľa mu pomáhal Barma Juraj Kukka.

Obidve strany bojujú o góly a nádejám Slovenska nepomohlo ani zranenie 20-ročného útočníka Finordu Roberta Bosenka, takže ústredným útočníkom by mohol byť Kolín nad Rýnom Ondrej Duda.

Severné Írsko má predchádzajúce možnosti a sieť našli Connor Washington a Liam Boys, aj keď Josh McGennis je skôr štartérom ako druhý a kontroverzný je aj cieľový muž Kyle Lafferty.

Corey Evans by bol potenciálom v strede poľa, ale mohol by mať oslabenie, ktoré by mohlo postúpiť do bodu 5-3-2 a rozohrať útočné sily Stuarta Dallasa a Jamala Lewisa na krídle. Daniel Ballard bude s najväčšou pravdepodobnosťou treťou strednou polovicou. Johnny Evans z Leicestru City fitnes a návrat k akcii je najväčšou motiváciou.

Ak však vezmeme do úvahy kvalitu Slovenska v strede poľa a ich znížené ofenzívne tipy, mohol Baraklov pridať tretinu svojho vlastného stredobodu k mladému Jordanovi Thompsonovi, alebo posunúť Dallas vpred a pridať doprava Conora McLaughlina.

Slovensko po porážkach so Škótskom a Izraelom v Lige národov trochu prekvapivo vyradilo Powella Hubbla. Po tomto streleckom víťazstve nad Írskom ho nahradil asistent bývalého šéfa Johna Kozaka Stephen Tarkovič.

Noví manažéri majú tendenciu sľubovať „iný“ tím, čo často znamená z hľadiska prístupu, ale Tarkovič môže urobiť aj veľa personálnych zmien.

READ  Predikcia Švédska a Slovenska, tím a najlepšie voľby

Pri výbere Slovenska je veľa otáznikov, nie však v zlom. Martin Dubrovka sa zranil v drese brankárov Newcastlu a scenárista, 35-ročný center / ľavý bek Tomáš Hoboken by nemal byť jedinou zmenou spätných odkazov, sú tu možnosti úplného beku.

Lobotka mohol nastúpiť v strede poľa, zatiaľ čo mohol pokračovať s „falošnou deviatkou“ v Ontrage Duda alebo postúpiť vpred k tradičnému centru ako Michael Thuris.

Slovensko stratilo Steva Lomasa na svojej prvej ceste do Belfastu v marci 1998 vrátane Samuela Slováka, ktorý bol správne uvedený v ich strednom pásme a ktorý je teraz súčasťou ich manažérskeho tímu. Larry McMahon bol majiteľom domu.

O jedenásť rokov neskôr vyhralo Slovensko vo Windsor Parku kvalifikáciu majstrovstiev sveta 2: 0, Vladimír Weiss na ihrisku, na lavičke, syn a otec. Týmto sa dosiahol pre Juhoafrickú republiku rok 2010.

O ďalších 11 rokov bude môcť ďalší anglický manažér získať ďalšie domáce víťazstvo – predĺženie alebo dokonca penaltu.

Vďaka týmto strelám v Sarajeve už Ian Baraglo viedol svoju stranu a videl sebavedomejšiu Bosnu a Hercegovinu.

Slovensko nevydáva také zvuky a je pochopiteľné, že ich výsledky za posledné dva roky boli sklamaním. Ich posledné zápasové víťazstvo v normálnom čase prišlo takmer pred rokom, keď nad Azerbajdžanom zvíťazilo 2: 0.

Posledná výhra Severného Írska bola v júni 2019 v Bielorusku 1: 0, so šiestimi prehrami a troma remízami (vrátane 1: 1 pred penaltami v Sarajeve).

V tejto súťaži sa jazdí veľa.

Títo dvaja sa možno stále trápili vo svojich tímoch Ligy národov, ale tieto zápasy boli nepochybne hlavným zameraním.

Keď sa to zastaví, obaja budú posunutí do Ligy C na ďalšiu odvetu Ligy národov, čo bude mať najhoršie možné následky pre poradie a sejbu pre budúcu kvalifikáciu.

READ  Rangers hostí Greyhounds v ich poslednom domácom zápase v piatok pred prestávkou

Hrnce na žrebovanie majstrovstiev sveta 2022 budú po výsledkoch tohto mesiaca založené na svetovom rebríčku FIFA, takže aj v tomto ohľade pomôže dnešná výhra. V lige národov NI sú za nimi Nórsko aj Rumunsko. Slovensko je z top 20, takže akákoľvek výška ich pridá do Pod 2 a nie do Pod 3.

Napriek tomu je Spoločenstvo národov, dokonca aj majstrovstvá sveta, počas iných dní a nocí.

Severné Írsko by sa malo dnes večer pokúsiť získať cenu za umiestnenie na Euro 2020/21.

Severné Írsko (možné): Peacock-Farrell; C. McLaughlin, Godcard, J. Evans, Lewis; Dallas, Davis (kapitán), McNair, Chávez; McKinn, Washington.

Slovensko (možné): Rodak; Beckerick, Screenier, Volgent, Hoboken; Smola, Lobotka, Homsik; Rusnak, Duda, Mac.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close