Ekonomika

Škoda zverejnila ceny elektrifikovanej Octavie. e-TEC, iV a RS iV

Na Slovensko prichádzajú elektrifikované modely Škoda Octavia. e-TEC, iV a RS iV už poznajú slovenské ceny

Od dnešného dňa si slovenskí zákazníci môžu začať objednávať aj elektrifikované modely Škoda Octavia. Mierne hybridná Octavia e-TEC s motorom 1,0 eTSI DSG 81 kW (110 k) začína s výbavou AMBITION od 22 410 eur, plug-in hybridná Octavia s motorom 1,4 TSI 150 kW (204 k) začína na 31 760 a najvýkonnejšia Octavia RS s plug-in hybridným motorom 1,4 TSI 180 kW (245 k) je k dispozícii od 37 460 eur. Oba plug-in hybridy prenášajú výkon motora na kolesá prostredníctvom 6-stupňovej automatickej prevodovky DSG.

Nové elektrifikované modely Škoda Octavia e-TEC, iV a RS iV prichádzajú na slovenský trh, aby doplnili existujúce portfólio motorov a priniesli tak ekologickú alternatívu k klasickým konvenčným palivám. Mierne hybridná technológia v modeli e-TEC umožňuje spätné získanie kinetickej energie počas brzdenia a generovanie elektrickej energie do akumulátora s napätím 48 V. Táto energia sa potom použije na elektrickú podporu spaľovacieho motora, čo umožňuje vyvinúť krútiaci moment až 50 Nm. V určitých jazdných situáciách je potom tiež možné vypnúť spaľovací motor a nechať vozidlo dobehnúť. Mierne hybridná technológia zároveň dokáže znížiť spotrebu v priemere až o 0,4 l na 100 km.

Ešte atraktívnejšou alternatívou pre fanúšikov elektromobility je však plug-in hybridná Octavia iV, ktorá má lítium-iónovú vysokonapäťovú batériu s kapacitou 13 kWh. To umožňuje čisto elektrický dojazd až 60 km v cykle WLTP. Maximálny krútiaci moment elektromotora 330 Nm, ktorý je k dispozícii ihneď po štarte, zaisťuje výrazné zrýchlenie. Vďaka tomu dokáže najsilnejšia Octavia RS iV zrýchliť z 0 na 100 km / h za 7,3 s a jazdiť maximálnou rýchlosťou až 225 km / h.

READ  Holcomba v OSN v Egypte. Cesta na klimatický summit

Ak chcete vedieť, ako tieto autá jazdia alebo aká je ich spotreba, počkajte dnes asi do 17:00. Už som mal tú česť a vyskúšal som ich včera v Rakúsku. Prvé dojmy a koncepty dnes pribudnú.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close