Veda

Sledovanie zatmenia Slnka môže spôsobiť trvalé poškodenie zraku

Musíte dávať pozor na deti, ktoré hovoria o svojom vzrušení z úplného zatmenia Slnka, ktoré príde 8. apríla. Teraz máme menej ako dva týždne. Chceme do terénu priviesť meteorológa Michaela Armstronga. Pretože, Michael, vyzeral si v nebezpečenstve. To môže ľudí skutočne znepokojiť a deti sú tu obzvlášť ohrozené. A tento príbeh ma rozhodne zaujal. Toto zatmenie bude teda pre mnohých z nás veľkou zábavou. Áno, ale riziko poškodenia zraku je značné. Ukážem vám, prečo môže byť jednoduchšie podceniť riziko, ako si myslíte. Toto je oveľa intenzívnejšie. Sústreďte sa na veľmi jemnú oblasť oka. Doktor optometrie Matt Brooks má 17 rokov skúseností v Innovative Eye Care, no od roku 2017 vidí niečo, čo doteraz videl len v učebnici. Spýtal som sa ho na laser a potom som povedal: Hej, náhodou si videl zatmenie v októbri? A on povedal, že mal. A ja som povedal, máte nejaké slnečné alebo vhodné okuliare? A on povedal, že to neurobil. 13-ročný chlapec má teraz problémy so zrakom. A správy, ktoré bolo potrebné doručiť, boli ťažké. Vieš, práve som sa rozprával s ním a jeho mamou. A našťastie v jeho prípade bolo len jedno oko namiesto oboch. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou ide o trvalú zmenu jeho sietnice. Matt mi povedal, že na to neexistuje žiadny liek, aspoň zatiaľ nie. Za túto škodu. Ukázal mi, ako sa to robí. Je zrejmé, že zatmenie je horšie, pretože nie je také jasné, takže ho môžeme vidieť o niečo dlhšie a tam je väčšia pravdepodobnosť poškodenia. Riešením sú solárne sklá, ale problém je v tom, že si nebezpečenstvo neuvedomujeme hneď, pretože slnko sa zdá byť tmavšie a riziko je obzvlášť vysoké pre deti. Sú to pravdepodobne ľudia, u ktorých je väčšia pravdepodobnosť, že si to neuvedomujú alebo ich to nezaujíma, alebo nebudú takí citliví alebo čokoľvek iné, ale je u nich väčšia pravdepodobnosť, že si ublížia. A pamätajte, že to trvá len trochu. 2 alebo 3 sekundy, aby došlo k tomuto poškodeniu. Toto nie je spôsob, ako zistiť, či sú vaše solárne okuliare bezpečné. Je na nich štítok, ktorý hovorí ISO alebo ISO a tiež vo vnútri rámu je sada čísel, ktorá číta jedna, dva, tri, jeden, dva, dva, pomlčka dva. Som tak nadšený zo zatmenia, ale chcem, aby sme ho všetci videli

READ  Slnečný orbiter NASA a ESA zaznamenávajú video výbuchu na Slnku

Optometrista hovorí, že priamy pohľad na zatmenie Slnka môže spôsobiť trvalé poškodenie očí

Ohrozené sú najmä deti


Nadchádzajúce zatmenie Slnka bude pre mnohých ľudí v Oklahome zábavným zážitkom, no môže priniesť riziká aj pre tých, ktorí nie sú pripravení. , viac | Zatmenie Slnka v Oklahome: Všetko, čo treba vedieť, kde to vidieť a ako to vidieť Časti Oklahomy sú na ceste úplného zatmenia Slnka a mnohí turisti prídu do štátu, aby zažili udalosť, ktorá sa už nemusí opakovať. ďalších 20 rokov. Stane sa. rok. Ale pozorovanie zatmenia so sebou nesie riziko poškodenia zraku, ktoré môže veľa ľudí podceňovať. „Extrémne intenzívne sa zameriava na veľmi jemnú časť oka,“ povedal optometrista Matt Brooks z Innovative Eyecare. Brooks má viac ako 17 rokov skúseností. Od roku 2017 však vidí niečo, čo bolo kedysi vidieť len v učebniciach. „Pýtal som sa ho na laser a potom som povedal: Hej, náhodou si videl zatmenie v októbri?“ A on povedal, že mal, a ja som povedal: ,Mal si vhodné okuliare?' A on povedal, že to neurobil,“ povedal Brooks o jednom pacientovi. 13-ročný chlapec má teraz problémy so zrakom a správa, ktorú mu mal doručiť lekár, bola ťažká. „Vieš, len sa porozprávaj s ním a jeho mamou,“ povedal Brooks, „a vďaka svojmu prípadu mal len jedno oko namiesto oboch. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou je to veľmi trvalá zmena na jeho sietnici.“ Optometrista povedala, že v súčasnosti neexistuje žiadna liečba tohto poškodenia. „Je zrejmé, že zatmenie je horšie, pretože nie je také jasné. Takže ho môžeme vidieť o niečo dlhšie a tam je väčšia pravdepodobnosť poškodenia,“ povedal Brooks. Solárne sklá sú odpoveďou na to, ako zostať v bezpečí. Pre mnohých ľudí nie je problém dostatočne rýchlo si uvedomiť nebezpečenstvo, keďže slnko vyzerá tmavšie. Nebezpečenstvo hrozí najmä deťom. Spôsobenie poškodenia trvá len dve alebo tri sekundy. Aby ste sa uistili, že okuliare sú bezpečné, uistite sa, že štítok na vnútornej strane rámu hovorí „ISO“ a súprava čísel „12312-2“. HLAVNÉ NOVINKY Pitva Nex Benedict: Oklahoma ME zverejnila úplnú správu o smrti V stredu môže v Oklahome snežiť uprostred chladného a zmiešaného dažďa. Stojí cesta úplného zatmenia Slnka za výlet? Zrútenie mosta v Baltimore: porucha z minúty na minútu

READ  Ľadovec Súdneho dňa ho „drží za nechtami“ – mrazivý ústup by mohol zdvihnúť hladinu mora o 10 stôp

Nadchádzajúce zatmenie Slnka bude pre mnohých ľudí v Oklahome zábavným zážitkom, no môže priniesť riziká aj pre tých, ktorí nie sú pripravení.

, viac | Zatmenie Slnka v Oklahome: Všetko, čo treba vedieť, kde to vidieť a ako to vidieť

Časti Oklahomy sú v ceste úplnému zatmeniu Slnka a mnohí turisti prídu do štátu, aby zažili udalosť, ktorá sa nebude opakovať ďalších 20 rokov. Ale pozorovanie zatmenia so sebou nesie riziko poškodenia zraku, ktoré môže veľa ľudí podceňovať.

„Extrémne intenzívne sa zameriava na veľmi jemnú časť oka,“ povedal optometrista Matt Brooks z Innovative Eyecare.

Brooks má viac ako 17 rokov skúseností. Od roku 2017 však vidí niečo, čo bolo kedysi vidieť len v učebniciach.

„Pýtal som sa ho na laser a potom som povedal: Hej, náhodou si videl zatmenie v októbri?“ A on povedal, že mal, a ja som povedal: ,Mal si vhodné okuliare?' A on povedal, že to neurobil,“ povedal Brooks o jednom pacientovi.

13-ročný chlapec má teraz problémy so zrakom a správa, ktorú mu mal doručiť lekár, bola ťažká.

„Vieš, len sa porozprávaj s ním a jeho mamou,“ povedal Brooks, „a vďaka svojmu prípadu mal len jedno oko namiesto oboch. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou je to veľmi trvalá zmena na jeho sietnici.“

Optometrista povedala, že v súčasnosti neexistuje žiadna liečba tohto poškodenia.

„Je zrejmé, že zatmenie je horšie, pretože nie je také jasné. Takže ho môžeme vidieť o niečo dlhšie a tam je väčšia pravdepodobnosť poškodenia,“ povedal Brooks.

Solárne sklá sú odpoveďou na to, ako zostať v bezpečí.

Pre mnohých ľudí nie je problém dostatočne rýchlo si uvedomiť nebezpečenstvo, keďže slnko vyzerá tmavšie. Nebezpečenstvo hrozí najmä deťom.

READ  Štúdie zistili úmrtia COVID-19 medzi rakúskymi a latinskoamerickými raketami v mladom a produktívnom veku

Spôsobenie poškodenia trvá len dve alebo tri sekundy.

Aby ste sa uistili, že okuliare sú bezpečné, uistite sa, že štítok na vnútornej strane rámu hovorí „ISO“ a súprava čísel „12312-2“.


hlavné titulky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close