Hlavné správy

Sloven Bratislava 0-4 Manchester City Stats: Jednoduché víťazstvo Guardiolu na Slovensku

Manchester City vyhral svoj trip Ligy majstrov na Slovensku s ľahkosťou. Pozrite si najlepšie fakty a urobte si vlastnú analýzu údajov Opta na našej stránke so štatistikami Slovenská Bratislava vs Manchester City.

Manchester City kontroloval hru od začiatku do konca, keď v utorok večer na Slovensku zvíťazil 4:0 nad Sloanom Bratislava. Očakáva sa, že Pep Guardiola získa všetky tri body po domácej remíze v prvom zápase proti Internazionale na Etihad Stadium.

Góly kapitána Ilkaya Gundogana, Phila Fodena a Erlinga Hollanda prišli pred hranicou hodiny, štvrtý pridal striedajúci James McDee so 16 minútami do konca.

Víťazstvo znamená, že Man City je už 25 zápasov bez prehry v Lige majstrov UEFA, čím sa vyrovná historickej sérii bez prehry v UCL/Európskom pohári, ktorú zaznamenal rival Manchester United v roku 2009.

náš Centrum súťaže Opta Sloven vám prináša všetky štatistiky zápasu Bratislava vs Manchester City zo stretnutia Ligy majstrov na Slovensku.

Match Center nižšie obsahuje štatistiky tímov a hráčov, údaje o očakávaných góloch, siete prihrávok, tabuľu Opta a ďalšie. Poskytuje všetko, čo potrebujete na vykonanie vlastnej hry a analýzy po zápase.

Pod centrom zápasu nájdete aj oficiálne štatistiky Opta o hre.

Štatistiky Slovenska Bratislava vs Manchester City: Fakty po zápase

• Manchester City je teraz neporazený vo svojich posledných 25 zápasoch Ligy majstrov UEFA (W17 D8), čo je spoločná najdlhšia séria bez prehry v histórii Európskeho pohára/Ligy majstrov UEFA, ktorá sa medzi septembrom 2007 a májom 2009 remizovala s Manchestrom United.
  • Sloven Bratislava sa stala prvým tímom v histórii Ligy majstrov UEFA, ktorý prehral úvodné dva zápasy o štyri góly po dnešnej prehre 4:0 s Manchestrom City a prehre MD1 s Celticom 5:1.
  • Manchester City teraz vyhral 13 zápasov Ligy majstrov UEFA pod vedením Pepa Guardiolu o štyri alebo viac gólov, pričom najviac víťazstiev získal manažér s rovnakým tímom v súťaži (predbehol Alexa Fergusona s Manchestrom United – 12).
  • Od svojho súťažného debutu za Manchester City v septembri 2022 strelil Erling Haaland v Lige majstrov UEFA viac gólov ako ktorýkoľvek iný hráč, pričom za Citizens strelil 19 gólov len v 22 zápasoch.
  • Phil Foden dostal Manchester City do vedenia 2:0 v 15. minúte, čo je jeho najdlhší dvojgólový náskok v zápase Ligy majstrov UEFA od septembra 2017 proti Feyenoordu (10. minúta).
  • Phil Foden je jedným zo štyroch hráčov, ktorí skórovali v posledných siedmich kampaniach Ligy majstrov UEFA (od 2018-19), spolu s Robertom Lewandowskim, Kylianom Mbappém a Antoine Griezmannom.
  • Jeremy Doku z Manchestru City strelil 26 dotykov v súperovej šestnástke proti Sloven Bratislava, čo je rekord pre hráča v zápase Ligy majstrov UEFA (od 2008-09).
  • James McTea, ktorý strelil štvrtý gól Manchestru City, sa druhýkrát predstavil v Lige majstrov UEFA, dva roky a 206 dní po svojom debute v súťaži – čo je najdlhšia prestávka medzi prvým a druhým zápasom hráča Man City v súťaži. .
READ  Slovensko obmedzuje poľskú výzvu na dodávku letov MiGov do USA pre Ukrajinu

Užite si toto? Prihláste sa na odber nášho futbalového bulletinu a získajte exkluzívny týždenný obsah. Mali by ste tiež sledovať naše sociálne účty X, Instagram, TikTok A Facebook.