Slovensko, inšpirované tínedžermi, predbehlo Taliansko

Taliani sa v prvých 10 minútach snažili dorovnať postup Slováka, usilovne kontrolovali a získavali svoj podiel. Ale o 10:31 bolo najvyššie poradie Slovenska prelomené Tatarom a Slafkovským, ktorí skočili po šťavnatom odraze od Christopha Bernarda a zahrali si to.

Slovenskí fanúšikovia, ktorí boli dovtedy akosi zdržanliví, kričali: „Slovensko!“ To zvýšilo hlasný hlas.

Slovensko nabralo svoje tempo. Zostáva 30 minút, kým sa Sloan Bratislava zahryzne do bekhendu útočníka. Zostáva prvých päť minút.

Do úvodného dejstva zostávalo šesť sekúnd a Psychora smečoval na 2:0. V zhone sa Slafkovsky ocitol v ľavom prednom kruhu, pôvodom z Pistona, a mal čas a priestor nájsť zázvor, ktorý trafil Bernarda cez rukavicu. Psychoov smiech bol v jeho klietke na míľu široký.

„Sme mladý tím,“ povedal Liška. „S každou zmenou sme lepší a skúsenejší.“

Strely za 20 minút viedli Slovensko 15:6 a toto skóre je spravodlivou ukážkou toho, ako sa zmenilo tempo.

Blízko dvojminútového konca druhej tretiny bez gólu sa šťastie na taliansku stranu nepriklonilo. Obranca Daniel Montenuto trafil od pravej tyče Hasku cez premávku a asistent kapitána Alex Botton sa potopil a posunul odrazenú loptu za brankárovu pravú podložku, ale kocka nie.

Slovensko premrhalo dve presilové šance Talianska v strednom kádri.

V čase 4:09 tretej tretiny bol vo výhode prekonaný Asýrčan. Triveldo, šikovne kŕmený Simonom Gostnerom, spustil jednorazový spínač stúpajúci zo stredového bodu a pri naťahovaní lana zareval spokojnosťou.

Krátko po tretej siedmej minúte sa Psychora dostal do zvláštneho sporu s De Bernom. V režime shot-blogging dostal Psychora rukavicu pri strele de Bernu zvnútra modrej čiary a de Berna potom krížovo vypočúval 178 cm a 78 kg mladého muža. Spočiatku to mohlo byť veľké, ale potom, čo úradníci skontrolovali hru, sa to skrátilo na dve minúty.

READ  Rakúsko vs. Slovensko - Správa o futbalových zápasoch - 6. júna 2021

Do konca mužského náskoku zostávali tri sekundy a Tamasi zvýšil vedenie Slovenska na 3:1 na 9:14. Bernard zastavil úvodnú strelu Roberta Landosiho a následného Michaela Ivana, ale 24-ročný HC 05 Banská Bystrica mu nedokázal zabrániť, aby sa dostal na hranicu siete.

Slafkovsky povedal: „Aj keď sme nevyhrali každý zápas, náš tímový duch je veľmi dobrý.“ Vždy sme sa vrátili a hrali tvrdo.“

Taliani predstihli Bernarda s dve a pol minúty.

De Berna zaujal sebavedomý tón: „Mohlo by byť pozitívne byť v poslednom zápase. Teraz, keď sme počas turnaja odohrali šesť zápasov, si myslím, že každý pozná svoje miesto v tíme. Vieme, čo chceme. Ide to byť pre nás veľkým.“

Taliansko teraz prehralo všetkých sedem majstrovstiev sveta proti Slovensku, od roku 1997. Taliani získali bod v predchádzajúcom súboji, prehrali 3:2 v predĺžení v Kolíne nad Rýnom 6. mája 2017. Dobyvateľ Slovenska.