Hlavné správy

Slovensko poskytlo Ukrajine humanitárnu pomoc vo výške 203 tisíc eur

Ministerstvo vnútra SR vyhlásil Na Ukrajinu bola 4. januára odoslaná ďalšia dávka humanitárnej pomoci v hodnote takmer 203 500 eur.

Napriek tomu, že Slovensko poslalo Ukrajine humanitárnu pomoc, minister obrany SR Robert Kaliňák informoval generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga o rozhodnutí Slovenska ukončiť vojenskú pomoc Ukrajine.

V náklade 21 ton boli elektrocentrály, ohrievače, oblečenie a lekárničky zo skladov OS SR. Okrem toho zahŕňa potraviny, balenú vodu a oblečenie zo skladov Ministerstva vnútra SR.

K tomuto humanitárnemu úsiliu prispelo aj Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Pomoc je pridelená Ministerstvu zdravotníctva Ukrajiny, Ministerstvu vnútra, Doneckej regionálnej agentúre Donetkkhlokomunerko a Pokrovskej mestskej rade v Doneckej oblasti.

Slovenské ministerstvo vnútra spresnilo, že prepravu tohto humanitárneho tovaru na Ukrajinu financuje Európska komisia.

čítaj viac:

Zatvorte túto stránku. Alebo sa môžete pripojiť k našej komunite a pomôcť nám vytvoriť viac takýchto vecí.
Pretože veríme v silu bezplatných informácií, udržiavame našu správu otvorenú a dostupnú pre každého. To je dôvod, prečo náš malý, nákladovo efektívny tím závisí od podpory čitateľov, ako ste vy, pri poskytovaní včasných správ, kvalitných analýz a priamych správ o vojne Ruska proti Ukrajine a boji Ukrajiny o vybudovanie demokratickej spoločnosti. Trochu to zaberie: za cenu šálky kávy na mesiac môžete pomôcť postaviť mosty medzi Ukrajinou a zvyškom sveta, stať sa spolutvorcom a hlasovať o témach, o ktorých by sme mali ďalej diskutovať. . Staňte sa hostiteľom Alebo sa pozrite na iné možnosti Podpora.
Staňte sa patrónom!

READ  Pentagon nenamietal proti presunu lietadiel zo Slovenska na Ukrajinu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close