Hlavné správy

Slovensko tento rok zatiaľ zatklo 2000 migrantov a 130 prevádzačov.

Ministerstvo vnútra SR informovalo, že tento rok bolo zadržaných približne 2000 migrantov a 130 prevádzačov. Tento rok zatiaľ

V prvý deň tohto mesiaca, 1. októbra, zadržali slovenské úrady celkovo 68 nelegálnych imigrantov, informoval SchengenVisaInfo.com.

„Situáciu pozorne sledujeme, faktom je, že problém nelegálnej migrácie riešime kontinuálne a dlhodobo. Upozornil v tejto súvislosti minister vnútra SR Roman Mikulek.

Aktuálnu situáciu treba podľa neho pozorne sledovať.

Stredisko poskytuje základné potreby, kde sa rozkladajú stany a podľa potreby sa distribuuje jedlo a ohrievače. Ministerstvo tiež zabezpečuje základné potreby pre postihnuté oblasti. V prípade potreby sú však k dispozícii aj okresné úrady pod ministerstvom vnútra.

„V teréne je teraz postavených veľa stanov a rozdávali sme bagety, vodu, deky a ohrievače.“ Poznamenal aj generálny riaditeľ Útvaru krízového riadenia MV SR.

V súvislosti s nelegálnou migráciou ministerstvo vnútra pod koordináciou Útvaru krízového riadenia zabezpečilo stany so stolmi a lavicami zo strany Hasičského a záchranného zboru a Okresného úradu.

Oddelenie poskytlo UNIMO cely, ktoré slúžili ako priestory pre príslušníkov policajného zboru. Pričom stany sú považované za čakáreň pre väzňov, kde sú cudzinci a čakajú na zásahy policajných zložiek. Okrem toho je na hraničných priechodoch Čunovo-Rajka a Rusovce-Rajka zabezpečené mobilné WC.

Česká republika už skôr informovala, že od 21. augusta prekročilo hranicu cez Slovensko približne 3 651 ľudí, čo v tomto roku znamená výrazný nárast počtu nelegálnych imigrantov vstupujúcich do krajiny.

Česká republika začala v auguste dvojdňovú hraničnú kontrolu na hraniciach so Slovenskom, kde na viac ako 20 železničných a cestných hraničných priechodoch polícia vykonala kontroly totožnosti. Česká republika sa však 28. septembra rozhodla znovu zaviesť kontroly na vnútorných hraniciach so Slovenskom, čím zabránila nelegálnym imigrantom vstúpiť do Nemecka.

READ  3 strany Slovensko ký dohoda liên minh tần tạch láp chịnhữ

Podobne ako v Českej republike sa rakúske úrady rozhodli opätovne zaviesť obmedzenia z dôvodu zvýšeného prílevu nelegálnych prisťahovalcov na hraničných priechodoch so Slovenskom. Obmedzenia boli obnovené aj na 11 hraničných bodoch v sobotu 29. septembra.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close