Hlavné správy

Slovenský Fico sa teší, keď bol šéf proputinovského motorkárskeho gangu odstránený zo sankčného zoznamu EÚ – POLITICO

rady Najprv povolené Hambalek bol v roku 2022 prezidentom európskej pobočky Nightwolves MC, ruského nacionalistického motorkárskeho klubu so sídlom na Slovensku.

Uviedlo, že Hambelek „by mohol byť prepojený s ruským prezidentom Vladimirom Putinom“ a vybudoval centrálu Nightwolves Europe na bývalej vojenskej základni pomocou vyradeného vojenského vybavenia vrátane tankov.

noční vlci, S tisíckami členov po celej východnej EurópeZúčastnili sa na ruskej invázii na Krym v roku 2014, kde zaútočili na plynárenské zariadenie a ukrajinskú námornú základňu. Neskôr prijali polovojenskú misiu v Donbase na východe Ukrajiny a Spojené štáty na ne uvalili sankcie.

„Jeho súčasné aktivity zahŕňajú výcvik členov Nightwolves pre aktívny boj na jeho majetku na Ukrajine a aktívnu propagáciu proruskej propagandy v Európe,“ uvádza sa v sankčnom zozname.

Nie je jasné, či je Hambalek stále spájaný s Nightwolves podľa zoznamu zákazov z roku 2022, ale jeho majetok v Trnave na Slovensku Stále zablokované „Kvôli uzákoneniu medzinárodných sankcií.“

Prečo teraz Hampelka vyškrtli zo sankčného zoznamu, rada nevysvetlila, Fico sa však vyjadril jednoznačne.

READ  WTO pravdepodobne schváli clá Únie na tovar z USA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close