Hlavné správy

Slovenský premiér Robert Fico sa po streľbe vrátil do hlavného mesta Svetové novinky

Slovenský premiér Robert Figo bol vo štvrtok letecky prevezený do hlavného mesta Bratislavy, aby sa zotavil po tom, ako bol pred dvoma týždňami niekoľkokrát postrelený, uviedol hovorca.

Slovenský premiér Robert Figo (Reuters/File)

15. mája bol Figo niekoľkokrát zastrelený pri pozdrave priaznivcov po zasadnutí vlády v stredoslovenskom meste Handlová, pričom podľa predstaviteľov išlo o pokus o atentát.

Získajte exkluzívny prístup k najnovším správam o všeobecných voľbách v Indii iba s aplikáciou HT. Stiahni teraz! Stiahni teraz!

Okamžite sa podrobil päťhodinovej operácii v nemocnici v neďalekej Banskej Bystrici, po ktorej nasledovala ďalšia dvojhodinová operácia o dva dni neskôr.

Strelca, ktorého miestne médiá identifikovali ako 71-ročného básnika Juraja Sindulu, obvinili z pokusu o vraždu a uväznili ho.

„Robert Figo bol z našej nemocnice prevezený vo večerných hodinách do Bratislavy,“ povedala pre agentúru AFP hovorkyňa banskobystrickej nemocnice Rušena Madaseje.

Bezprostredne nebolo známe, do ktorej nemocnice v hlavnom meste ho presunuli.

Riaditeľka banskobystrickej nemocnice Miriam Lapuníková vo štvrtok uviedla, že Figo „chce pokračovať v uzdravovaní v domácej starostlivosti“.

Nemocnica uviedla, že Figov postup je „uspokojivý“, ale jeho partner, vicepremiér Robert Kaliňák, povedal, že jeho zotavenie bude „veľmi dlhé“.

Povedzte nám, čo znamená váš prvý hlas, v krátkom videu a získajte šancu byť prezentovaný na sociálnych sieťach HT. Kliknite sem a dozviete sa viac!
Správy z Indie, Voľby 2024, Voľby Lok Sabha 2024 Hlasovanie naživo, Voľby Karnataka 2024 Bengaluru, Voľby 2024 Zoznámte sa s najnovšími správami a získajte aktuálne informácie o hlavných titulkoch z Indie a celého sveta.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close