Zábava

Smutný koniec excentrického speváka: V sobotu bežal závod, v pondelok spáchal samovraždu

Keith Flint sa narodil 17. septembra 1969 v Redbridge. V začiatkoch skupiny Prodigy, ktorá vznikla v roku 1990, pracoval ako tanečník. Krátko po zmene imidžu začal nosiť jedinečný účes v tvare dvoch punkových „kohútov“, pričom stred jeho hlavy zostal oholený a zmenil sa na vodcu jednej z najslávnejších skupín elektronickej hudby.

Zdroj: TASR

Flint ako textár podpísal jeden z prvých veľkých hitov Prodigy, Firestarter, v ktorom účinkoval aj ako spevák. Následne sa stal extravagantným frontmanom slávnej formácie z britského mesta Braintree. Hity Firestarter a Breathe dosiahli vrchol britských hitparád.

Debutový album skupiny Experience vyšiel v roku 1992. V júli 1994 vydali Music For The Jilted Generation, ktorá sa dostala na prvé miesto v britských albumových hitparádach, ako aj ďalšie dva albumy The Fat Of The Land (1997) a Always Outnumbered , Nikdy nebol prekonaný. (2004). V roku 2018 kapela vydala album s názvom No Tourists.

Keith Flint

Zdroj: TASR

Keith Flint spolu s ďalšími členmi Prodigy Liamom Howlettom a Maxim Reality vystúpili na Slovensku niekoľkokrát. V marci 2009 vystúpili v bývalom bratislavskom PKO a v apríli 2012 v Národnom tenisovom centre (NTC). Známa skupina pod vedením Flintu dvakrát účinkovala v rokoch 2005 a 2016 v hudobno-tanečnej šou na Trenčianskej Pohode.

Keith Flint

Zdroj: TASR

Flint bol nájdený v bezvedomí v pondelok 4. marca 2019 na pozemku jeho usadlosti neďaleko mesta Dunmow v Essexe. Predbežná pitevná správa označila za príčinu smrti obesenie.

Iba dva dni predtým začala speváčka preteky. Organizátori každoročného behu po jeho smrti zverejnili fotografie, ktoré sú pravdepodobne jeho poslednými snímkami na tomto svete.

Smutný koniec excentrického speváka:

Zdroj: Instagram

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close