Veda

Spacewalk prerušil problém so skafandrom ruského kozmonauta

Predstavitelia NASA počas priameho prenosu uviedli, že astronaut Oleg Artemyev nikdy nebol v nebezpečenstve. Napriek tomu problémy s batériou, ktorá napája jeho skafander, stačili na to, aby mu letoví kontrolóri prikázali vrátiť sa na vesmírnu stanicu a pripevniť oblek na napájanie ISS. Podľa komentára k výstupu do vesmíru spôsobili problémy s batériou „kolísanie napätia“ v Artemyevovom skafandri. živý prenos,

Policajti na zemi Artemyevovi niekoľkokrát varovali, že sa musí vrátiť do prechodovej komory.

„Nechajte všetko a okamžite sa začnite vracať,“ znelo jedno z posledných odoslaní zo zeme, kým Artemyev potvrdil, že mieri do prechodovej komory. O niekoľko minút neskôr sa mu podarilo znovu vstúpiť na vesmírnu stanicu a pripojiť svoj oblek k svojej sile.

Matveev, ktorý pracoval s Artemyevom na výstupe do vesmíru, zostal tesne pred prechodovou komorou vesmírnej stanice, kým sa letoví dispečeri nerozhodli výstup do vesmíru predčasne ukončiť kvôli problémom s Artemyevovým skafandrom.

Ruský prekladateľ v priamom prenose uviedol, že Artemyev zo žartu povedal letovým dispečerom, že sa po návrate na ISS cítil „lepšie ako začať výstup do vesmíru“.

Cieľom stredajšieho vesmírneho vystúpenia bolo nainštalovať dve kamery na nový pre dvoch astronautov, Artemyeva a Matveeva. európska robotická rukaKtorý je pripevnený na vonkajšej strane vesmírnej stanice na Rusmi kontrolovanej strane ISS.
READ  Pravidelné cvičenie spojené so zníženým rizikom Parkinsonovej choroby

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close