Svet

Španielsko žiada o zničenie 859 kusov dobytka z Božej lode

Cartagena, Compass.com – Dôverná správa španielskych vládnych veterinárnych lekárov objednala vo vnútri 850 kusov hovädzieho dobytka Loď Kareem Allah Zničený.

Je to preto, že stovky dobytka, ktorý strávil mesiace na lodi prechádzajúcej Stredozemným morom, už neboli vyhlásené za vhodné na prepravu.

Aktivisti za práva zvierat tvrdia, že kravy chová Kareem Allah v zlom stave.

Loď bola zakotvená v prístave Cartagena na juhovýchode Španielska od štvrtka (25.2.2021) po tom, čo mala za posledné dva mesiace ťažkosti s hľadaním kupcov pre hospodárske zvieratá.

Šelmu odmietlo mnoho krajín. Obávajú sa, že dobytok na palube zachytí vírus Plutong Krava

Vírus sa šíri hmyzom a spôsobuje krívanie a krvácanie u kráv. Plutong Neovplyvňuje ľudí.

V správe veterinára sa dospelo k záveru, že zvieratá utrpeli dlhú cestu. Niektoré boli vyhlásené za nezdravé a nespôsobilé na prepravu mimo Európskej únie (EÚ). Ale tento dobytok by nemal byť povolený ani v EÚ.

Prečítajte si tiež: Malé zviera zabije v Louisiane stovky hospodárskych zvierat

V správe sa uvádza, že eutanázia bude najlepším riešením pre ich zdravie a pohodu Reuters Sobota (27.2.2021).

Správa nehovorila o tom, či má dobytok nejaké ochorenie Plutong.

„O (víruse) sa ani len nehovorilo, čo je veľmi prekvapujúce,“ uviedol Michael Masraman, právnik zastupujúci majiteľa spoločnosti Talia Shipping Line. Loď je údajne zaregistrovaná v Libanone Weaselfinder.

„Predpovedám, že budú určite pokračovať v zabíjaní a ničení zvierat, a bude pre nás ťažké zabrániť tomu,“ uviedol.

Vo štvrtok (25.2.2021) Masraman uviedol, že podporuje odobratie vzoriek krvi odobratých zvieratám a odobraté úradmi. Vykonajte bezplatný test, ak „preukážete, či Plutong. „

Španielske ministerstvo poľnohospodárstva neodpovedalo okamžite na žiadosť o vyjadrenie. Už v piatok (26.2.2021) sa hovorilo, že po preskúmaní informácií z experimentu urobia správne rozhodnutie.

READ  Boris Johnson čelí žiadostiam, aby prišiel na párty „priniesť si vlastný alkohol“.

Loď najskôr vyplávala z Cartageny a dodávala dobytok do Turecka. Avšak tamojšie úrady v obave z epidémie prestali dovážať živé zvieratá zo Španielska Plutong.

Toto odmietnutie urobilo z lode medzinárodnú hrádzu. Niektoré krajiny odmietajú dokonca vstúpiť, aby doplnili krmivo pre zvieratá. Kravy sú tak nútené chodiť niekoľko dní iba s vodou.

Prečítajte si tiež: Mary Kills People, indonézanka, miluje zdravie, aby podporila postupy eutanázie

Sylvia Barquero, aktivistka za práva zvierat a riaditeľka charity pre zvieratá Animal Equaldat, uviedla, že kravy majú po „strašnom“ prechode vážnejšie zdravotné problémy.

„Čo sa stalo s odpadom, ktorý všetky tieto zvieratá vyprodukovali za tieto dva mesiace? Veríme, že sú v neprijateľnom zdravotnom stave,“ uviedol Barquero pre agentúru Reuters.

Odborníci z ministerstva poľnohospodárstva narátali na palubu 864 živých zvierat. Na mori uhynulo celkovo 22 kráv a dve telá sú stále na palube.

Pozostatky ďalších mŕtvych zvierat boli počas plavby zabité a hodené do lode.

Podľa Masramana nie sú práva zvierat jasné. Svetový obchodný vývozca uviedol, že nie je zodpovedný za predaj zvieraťa. Reuters Nedá sa získať spätná väzba od svetového obchodu.

Druhá loď Labe v decembri tiež previezla zo Španielska takmer 1 800 kráv. V súčasnosti sa nachádza v tureckom prístave na Cypre Famagusta.

Prečítajte si tiež: Takmer 100 pilotných veľrýb uviaznutých na Saddámovom ostrove bolo nútených spáchať eutanáziu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close