Zábava

Španielsky minister obchodu presadzuje Španielsko, aby sa stalo európskym výrobným centrom batérií pre elektrické autá

Slovensko je jedným z hlavných centier výroby automobilov v Európe, zamestnáva viac ako 200 000 ľudí a medzi značky so závodmi v krajine patria Volkswagen, KIA, Land Rover a Volvo. Španielsko sa v súčasnosti uchádza o to, aby sa stalo novým centrom na výrobu batérií pre elektromobily.

Minister priemyslu, obchodu a turizmu Reyes Maroto potvrdil: „Chceme posilniť záväzok španielskej vlády k projektu Inobat, aby si Španielsko, a najmä Valladolid, vybralo pre svoju novú továreň.“

„Máme vynikajúci ľudský talent, prvotriednu infraštruktúru a prvotriedne znalosti v oblasti elektrickej mobility. Španielsko sa zaviazalo k elektrifikácii automobilového priemyslu. Podporujeme investície do tohto typu iniciatívy prostredníctvom európskych fondov a Strategického plánu hospodárskej obnovy a transformácie.

„Naša krajina ponúka investorom dôveru, bezpečnosť a istotu, pretože má ambiciózny investičný a reformný plán, ktorý priťahuje investície do mnohých odvetví vrátane automobilového priemyslu, ktorý sa chce stať centrom elektromobility na európskej úrovni.“

Ďakujeme, že ste si našli čas na prečítanie tohto článku. Nezabudnite sa vrátiť a navštíviť webovú stránku týždenníka Euro, kde nájdete všetky najnovšie miestne a medzinárodné správy; Pamätajte, že nás môžete tiež sledovať Facebook A Instagram.

READ  Slovenskú vládu zvrhli po prehre o vyslovení nedôvery

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close