Veda

Spánkové apnoe spojené s výsledkami COVID-19

Ultraštrukturálna morfológia zobrazená novým koronavírusom (2019-nCoV) z roku 2019, ktorý bol prvýkrát identifikovaný ako príčina prepuknutia respiračného ochorenia v čínskom Wu-chane, je viditeľná na ilustrácii vydanej Centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). ) 29. januára 2020 v Atlante, Georgia, USA. Alyssa Eckert, MS; Materiál od Dana Higginsa, MAM/CDC/Reuters.

10. novembra (Reuters) – (Tento článok z 10. novembra opravuje názov a je prvou položkou, ktorá ukazuje, že spánkové apnoe, bez ohľadu na závažnosť, bolo rizikovým faktorom pre závažný COVID-19)

Nasleduje súhrn niektorých nedávnych štúdií o COVID-19. Zahŕňajú výskum, ktorý si vyžaduje ďalšiu štúdiu na potvrdenie zistení a ktorý ešte musí byť podložený odborným preskúmaním.

Spánkové apnoe spojené s ťažkým ochorením COVID-19

Vedci tvrdia, že riziko vážneho ochorenia spôsobeného COVID-19 je vyššie u ľudí s obštrukčným spánkovým apnoe a inými problémami s dýchaním, ktoré spôsobujú pokles hladiny kyslíka počas spánku. Sledovali 5 402 dospelých s týmito problémami a zistili, že asi tretina z nich sa nakoniec nechala otestovať na koronavírus. Zatiaľ čo pravidelné epizódy nedýchania počas spánku – kvôli nízkej hladine kyslíka alebo hypoxii – nezvýšili u ľudí šance na infekciu, hypoxia súvisiaca so spánkom zvýšila riziko hospitalizácie alebo úmrtia infikovaných pacientov na COVID-19. . Doktorka Cynthia Pena Orbia a Reena Mehra z Clevelandskej kliniky a ich kolegovia hovoria Streda na Jama Network Open, Podľa Pea orbea a Mehra nie je jasné, či liečby, ktoré zlepšujú spánkové apnoe, ako sú prístroje CPAP, ktoré tlačia vzduch do dýchacích ciest pacientov počas spánku, znížia aj riziko závažného ochorenia COVID-19.

Pamäť tela na koronavírus môže odvrátiť nové infekcie

Podľa zverejnenej správy mali zdravotnícki pracovníci, ktorí nemali pozitívny test na COVID-19, aj napriek veľkej expozícii infikovaným pacientom T bunky, ktoré napádajú časť vírusu, čo mu umožňuje vytvárať kópie seba samého. streda v prírode, Výskumníci, ktorí študovali 58 zdravotníckych pracovníkov, zistili, že ich T bunky reagujú silnejšie na časť vírusu nazývanú RTC, ktorá je rovnaká pre všetky ľudské a zvieracie koronavírusy vrátane SARS-CoV-2. Zahrnuté sú všetky typy. Majú podozrenie, že T bunky rozpoznali RTC, pretože ho „videli“ na iných vírusoch počas iných infekcií. Vďaka tomu je RTC potenciálne dobrým cieľom pre vakcíny, ak tieto zistenia potvrdí ďalší výskum, uviedli vedúci štúdie Mala Maini a Leo Swadling z University College London v spoločnom e-maile pre agentúru Reuters. Povedal, že tieto údaje boli zozbierané počas prvej vlny pandémie. „Nevieme, či tento druh kontroly platí pre infekčnejšie formy, ktoré v súčasnosti cirkulujú.“

Vakcíny indukujú neutralizačné protilátky v materskom mlieku

Podľa nových zistení hlásených v USA môžu deti mať prospech z protilátok COVID-19 v materskom mlieku, aj keď matky získali protilátky zo SARS-CoV-2 alebo z toho, že boli infikované vakcínami. Streda v JAMA Pediatrics, Vedci skúmali protilátky vo vzorkách materského mlieka od 47 matiek infikovaných vírusom a 30 zdravých matiek, ktoré dostali vakcíny od spoločnosti Moderna.(mRNA.o) alebo Pfizer/BioNtech(PFEN)(22UAE.DE), Protilátky z oboch skupín boli schopné neutralizovať aktívny vírus SARS-CoV-2 a zatiaľ čo protilátky z infekcie boli v mlieku evidentné po dlhú dobu, uviedla vedúca štúdie Bridget Youngová z University of Rochester, hladiny protilátok z očkovania boli „… veľmi podobné.“ Škola medicíny a zubného lekárstva v New Yorku. K očkovaniu teda pravdepodobne dôjde aj po infekcii COVID-19, pretože v materskom mlieku budú rôzne typy protilátok, povedala. Vedci neštudovali účinok protilátok na deti kŕmené mliekom.

Kliknite na Grafická agentúra Reuters O vakcínach vo vývoji.

Správa od Nancy Lapid; Tiffany Wu. úprava podľa

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close