Hlavné správy

Štáty USA budú žalovať Facebook za zneužitie jeho vplyvu

Niekoľko štátov v USA na čele s New Yorkom vyšetruje známu spoločnosť Facebook Inc. pre údajné porušenie protimonopolných zákonov a plán na budúci týždeň podať žalobu. Potvrdilo to niekoľko zdrojov pre agentúru Reuters.

Facebook, ktorý sa pripojil až k 40 štátom, odmietol situáciu komentovať. Nie je presne známe, čo majú štáty v pláne zahrnúť do sťažnosti, častým obvinením je napríklad to, že Facebook sa dlhodobo strategicky snaží kúpiť menšie potenciálne konkurenčné spoločnosti.

Facebook tak spoločnosť kúpil Instagram už v roku 2012 a WhatsApp o dva roky neskôr. Generálny riaditeľ spoločnosti Mark Zuckerberg na svedectvo tvrdil, že spoločnosť mala veľa konkurentov, a kontroverznú akvizíciu spomínaných spoločností Instagram a WhatsApp obhájil tým, že dnes Facebooku pomohol rozšíriť ich z spoločností.

Išlo by o druhý takýto prípad v USA v tomto roku proti veľkej technologickej spoločnosti. V októbri žalovalo americké ministerstvo spravodlivosti Alphabet Inc., holdingová spoločnosť, ktorej súčasťou je aj Google. Išlo o rovnaké podozrenie zo zneužitia monopolného postavenia v boji proti hospodárskej súťaži.

Zdroj: Reuters

READ  Rusko vidí len malú šancu dosiahnuť dohodu s USA o kontrole jadrových zbraní - World - News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close