Zábava

Stephen Kenny vyzýva svojich hráčov, aby na Slovensku urobili niečo špeciálne

Stephen Kenny vyzval Írsku republiku, aby zamerala dva „mimoriadne“ výsledky na zaistenie miestenky v revidovanom finále Euro 2020.

Budúci štvrtok večer bude Írsko čeliť Slovensku v záverečnom semifinálovom súboji, ktorý víťazov postaví do boja so zlatými lístkami do Bosny a Hercegoviny alebo Severného Írska.

Republikán postúpil do finále turnaja v rokoch 2012 aj 2016, nový manažér Kenny však uznáva, že udržanie tohto priebehu je pozoruhodným úspechom.

Povedal: „Šanca prísť na majstrovstvá Európy je jedinečná, najmä v európskom Írsku. Bude to jedinečná príležitosť a naozaj sa im páči.

„Vedia, že musia mať mimoriadny výsledok. Potrebujeme dve veľké víťazstvá, aby sa to stalo, prvé víťazstvo proti Slovensku.“

„Slovensko ma v kvalifikačnej kampani veľmi zaujalo, takže naozaj musíme urobiť niečo, aby sme dosiahli výsledok.

„Ako národ sme za pár rokov nevyhrali proti významnému národu. Je to niečo, čo musíme urobiť, niečo mimoriadne, aby sme sa zoradili, aby sme dosiahli vynikajúci výkon na Slovensku.“

Kenny pomenoval banket pre 25 mužov, ktorý sa bude konať v Bratislave po zápasoch Ligy národov proti Walesu v Dubline a Fínsku v Helsinkách.

Tím sa stretne v nedeľu – v ten deň pracuje pre svoje kluby 11 hráčov, takže v pondelok nebude môcť trénovať naplno, čo znamená, že pred letom na Slovensko bude mať iba jednu spoločnú prípravu.

Je to už druhýkrát, čo sa stretli od pečiatkovania svojej vlastnej identity v tíme s novým manažérom, ktorý nahradil Kennyho Micka McCarthyho, po remíze Ligy národov 1: 1 a prehre 1: 0 v Bulharsku. Fíni začiatkom tohto mesiaca.

Uskutočnil niekoľko veľkých hovorov do týchto hier, z ktorých najvýznamnejším bol odchod z lavičky McCarthyho kapitána Seamusa Colemana. Po pravej strane dostal povolenie nový chlapec z Tottenhamu Matt Doherty, ktorý však napriek Kennyho naliehaniu považuje taký luxus.

READ  Pred 50 rokmi ako striptérka: Páni, tipovali by ste slávnu herečku v tomto veku?

Povedal: „Urobíme to, čo považujeme za správne pre túto hru. Matt Doherty a Seamus Coleman sú obrovské aktíva, to je to, čo chceme. Vidím to tak, že si myslím, že ktokoľvek iný je irelevantný.

„Seamus bol najlepším kapitánom a najlepším hráčom Írska; sezónu začal dobre; sezónu dokončil bravúrne s Mattom Wolvesom, ktorý strelil mnoho gólov.

„Za posledných pár zápasov bol pre nás v predsezónnom režime. Myslel som si, že jeho najlepší zápas za Tottenham bol minulý víkend. Pozrel sa späť na seba. To je dobre.“

Spolu s obrancami Celticu Shanom Duffym a stredopoliarom Newcastlu Jeffom Hendrickom bude Kenny veriť, že jeho hráči sú výrazne ostrejší ako predtým tento mesiac, najmä po dlhých prestávkach dostali herný čas pod svoje opasky.

Okrem toho talianske legendy A.C. Trojnásobný Jack Byrne sa vrátil na medzinárodnú scénu za trojnásobným titulom na turné Európskej ligy Shamrock Rovers proti Milánu.

Kenny povedal: „Je to dobrý hráč. Je iný. Má množstvo veľmi zaujímavých a veľmi efektívnych prihrávok. Je to dobrý vizionár, talentovaný stredopoliar.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close