Svet

Stredovek nie je u konca! Štúdia odhalila, že lov čarodejníc stále prebieha

Štúdia, ktorú v pondelok predstavil Steylerov misionár Philip Gibbs, sa zameriava na prípad Christiny z roku 2012, ktorý bol obvinený z toho, že je čarodejnicou v Papue-Novej Guinei a bol niekoľko dní mučený. Žena bola obvinená zo smrti dedinčana. Fotografie z tej doby dokumentujú, že niekoľko sto dedinčanov a troch policajných dôstojníkov bolo spolupáchateľmi. Podľa pastora Bingenera sa žena dokázala uvoľniť len po niekoľkých dňoch a pribehla k mníškam, ktoré sa o ňu starali.

Lov čarodejníc v 36 krajinách

Pastor Bingener povedal Katholisch.de: „Neexistujú žiadne čarodejnice. Existujú však ľudia, ktorých urážajú kvôli tomu, že sú čarodejnicami. Nejde o izolované prípady, ale vyskytujú sa najmenej v 36 krajinách sveta – hlavne v Afrike, Ázii a Oceánii, ale aj v štyroch latinskoamerických krajinách. Ovplyvňuje desiatky tisíc úplne nevinných ľudí. A práve preto, že je také nepredstaviteľné a zároveň také hrozné, potrebuje oveľa viac medzinárodnej pozornosti. Napríklad počas dňa proti lovu čarodejníc, ktorý sa konal v auguste 10. “

Toto je najhoršie mučenie, napríklad horúcimi žehličkami. Podľa Bingenera sú tieto dni mučenia často filmované a publikované online. Podľa predchádzajúcich zistení Missio odhaduje, že za posledných 60 rokov bolo na svete zabitých viac ľudí ako údajných čarodejníc ako v stredoveku v 350 rokoch lovu európskych čarodejníc.

Obeťami sú často osamelé ženy, ktoré nie sú chránené bez rodiny v patriarchálnej spoločnosti. „Páchatelia sú často mladí muži a často ich postihujú drogy a alkohol. Nemali by sme však zovšeobecňovať, pretože veľa prípadov je príliš odlišných a individuálnych.“

Viera v čarodejníctvo je obnovená na mnohých miestach

Missio, ktorá chce na túto tému priblížiť globálnu pozornosť tým, že 10. augusta vyhlási medzinárodný deň proti šialenstvu čarodejníc, vyzýva tiež, aby sa tomuto javu venovala väčšia pozornosť v oblasti ľudských práv a rozvojovej spolupráce. Viera v čarodejníctvo a čarodejníctvo v mnohých krajinách oživuje. V Papue-Novej Guinei sa násilie proti týmto názorom v posledných rokoch stalo čoraz dôležitejším.

READ  Austrália | Sydney len do konca septembra

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close