Zábava

Streľba na slovenského premiéra Roberta Fica vyvolala celosvetové pobúrenie Najnovšie aktualizácie

Svetoví lídri po celom svete vyjadrili šok a odsúdenie po pokuse o atentát na slovenského premiéra Roberta Fica, ktorý je teraz v „kritickom stave“ po tom, ako bol niekoľkokrát zastrelený.

Útok v centre Handlovej označili miestne úrady za „pokus o vraždu“. Polícia zadržala podozrivého a oblasť uzavrela.

Americký prezident Joe Biden bol jedným z prvých, ktorí zareagovali, streľbu označil za „strašný akt násilia“ a modlil sa za Figovo rýchle uzdravenie. Ruský prezident Vladimir Putin označil útok za „ohavný zločin“ a zaželal Figovi skoré a úplné uzdravenie.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová odsúdila útok ako „zlý čin“ bez miesta v spoločnosti, francúzsky prezident Emmanuel Macron vyjadril šok a solidaritu Ficovi a obyvateľom Slovenska.

Nemecký kancelár Olaf Scholes odsúdil útok ako „zbabelý“ a zdôraznil dôležitosť nenásilia v európskej politike. Šéf NATO Jens Stoltenberg a talianska premiérka Giorgia Meloniová útok odsúdili a zaželali Figovi skoré uzdravenie.

Iránske ministerstvo zahraničných vecí, maďarský premiér Viktor Orbán, srbský prezident Aleksandar Vučič, španielsky premiér Pedro Sánchez, rakúsky prezident Carl Nehhammer, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyjadrili šok. Odsúdenie pokusu o atentát.

Medzinárodné spoločenstvo jednotne odsudzuje tento násilný čin a posiela svoje myšlienky a modlitby premiérovi Robertovi Figovi za úplné uzdravenie.

READ  Kde nájdete Slovensko vs. Anglicko v americkej televízii a streamovaní

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close