Hlavné správy

Štvrťfinále Sveta juniorov 2024: Fínsko vs. Slovensko

Göteborg, Švédsko – Štvrťfinále majstrovstiev sveta juniorov 2024 IIHF sa uskutoční v utorok 2. januára v Göteborgu. Na čele svojich skupín sa umiestnili USA a Švédsko. Tím USA skončil celkovo prvý a postúpil do medailového kola.

Tímy, ktoré vyhrajú štvrťfinálové zápasy, postúpia do semifinále, kde sú znovu nasadené s prvým tímom, ktorý hrá najnižšie zostávajúce nasadenie atď. Všetky semifinále a zápasy o medaily sa odohrajú v Škandinávii v Göteborgu.

Tohtoročné štvrťfinále je nabité šiestimi tímami, ktoré by mali cítiť, že majú legitímnu šancu získať zlatú medailu. Fínsko, ktoré v predkole smolne prehralo s Nemeckom, v tejto fáze turnaja nezaháľa. Po troch víťazstvách z prvých štyroch zápasov na turnaji budú mať šancu dokázať to proti omladenému slovenskému tímu.

Aby sme vás pripravili na každý zápas QF, FloHockey urobí rýchly rozpis každého štvrťroka, ktorý obsahuje viacero vyhliadok NHL a často veľa drámy. Odštartujeme to prvým zápasom dňa, Slovensko vs.

Program štvrťfinále Sveta juniorov na rok 2024

Slovensko vs. Fínsko, 6:00 ET (Frölundaborg)

Kanada vs. Česko, 8:30 ET (Škandinávia)

USA vs. Lotyšsko, 11:00 ET (Frölundaborg)

Švédsko vs. Švajčiarsko, 13:30 ET (Škandinávia)

Nie 2B Slovensko (3-0-0-1) vs. 3A Fínsko (1-1-0-2)

Na papieri ide o najšťavnatejší zápas štvrťfinále, v ktorom sa predstavia dva tímy, ktoré na turnaji zažili niekoľko dobrých momentov. Fínsko vyhralo svoje finále úvodného kola v rozstrele proti hostiteľskému Švédsku, zatiaľ čo Slovensko strelilo 19 gólov na turnaji – tretie najviac spomedzi všetkých tímov – vrátane škrtenia v prvom dni nad súperom Českom. Oba tímy majú štruktúru, talent a hráčov, o ktorých je známe, že nastupujú vo veľkých momentoch.

Slovensko má na svojej strane skúsenosti a možno aj hlbšie zručnosti. Fínsko má vpredu dobrú veľkosť a veľa hráčov dokáže nájsť góly, keď potrebujú. V defenzíve nie je ani jeden tím dokonalý, no majú brankára, na ktorého sa môžu v kľúčových situáciách spoľahnúť.

READ  Depresia! Slovenský moderátor priznal problémy: Nepoznal sám seba!

Slovensko môže mať čistú prevahu, keďže brankár Green Bay Gamblers Adam Cajan (CHI) bol doteraz jedným z najlepších štartujúcich na turnaji. Je bez zásahu v troch štartoch, odstúpil v kole o medaily proti USA a má 0,934 percenta záchrany, pričom má priemer 30 striel na zápas. Minulý rok vo štvrťfinále ukradol Kanade zápas predtým, ako Connor Bedard urobil veci v OT.

Slovenskému tímu chýbajú dvaja jeho najlepší hráči Juraj Slafkowski a Simon Nemec. Stále sú však hlboko a v útoku budú mať takých ako Filip Mezar (MTL), Dalibor Dvorský (STL) a Samuel Honchek (CGY).

Fínsko bolo jedným z najviac sklamaných tímov turnaja, ale ukázalo svoju vôľu v rozstrele nad Švédskom, kde muselo prísť neskoro, aby si vynútilo OT a rozstrel. Nedokázali efektívne skórovať, ale hra ukázala, že vedia zasiahnuť.

Fíni tiež musia urobiť čisté rozhodnutie. Zdá sa, že Niklas Koko (SEA) je skutočným štartérom tohto tímu, no Noah Valli bol v dvoch štartoch vynikajúci a získal obe víťazstvá. O niečo zaujímavejší je vstup do fázy single-elimination turnaja.

Kľúčoví hráči, ktorých treba sledovať vo štvrťfinále Slovensko – Fínsko

Maxim Štrbák, D, Slovensko (BUF): Štrbák v tomto zápase odohrá veľa minút. Kým proti Fínsku budú kľúčoví špičkoví útočníci, ktorých má Slovensko k dispozícii, dôležitejšia môže byť Strybakova schopnosť chrániť si puky a dostať sa k puku. Nebol by som šokovaný, keby som ho videl na ľade 27-28 minút podľa toho, ako sa bude zápas vyvíjať. Bol doteraz najspoľahlivejším obrancom tímu a minulý rok bol kľúčovým hráčom tímu. Michigan State Spartan vyzerá ako iný hráč, keď hrá za svoju krajinu.

Ger Lassila, C, Fínsko: Nedraftovaný kapitán Fínska odohral niekoľko kľúčových zápasov a odohral veľké minúty proti Švédsku. Jeho úroveň úsilia nie je spochybňovaná a dokáže hrať solídnu obrannú hru. Slovensko má väčší útočný potenciál a potrebuje tímovú obranu na spomalenie Fínska. Lassila je jedným z tých ľudí, ktorí dokážu udávať tento tón. S piatimi bodmi na turnaji je zatiaľ druhý v tíme.

Predpoveď

Slovensko 4, Fínsko 2

Štvrťfinále majstrovstiev sveta juniorov v ľadovom hokeji 2024

Štvrťfinále je na programe 2. januára 2024 so štyrmi zápasmi so začiatkom o 6:00 EST, pričom posledný zápas je naplánovaný na 13:30.

READ  Edward Hecker, nový predseda vlády SR, je Vyšehradský prehľad

Semifinále majstrovstiev sveta juniorov v ľadovom hokeji 2024

Semifinále sa začína 4. januára zápasmi o 6:00 EST a končiac o 13:30 EST.

Finále majstrovstiev sveta juniorov v ľadovom hokeji 2024

Zápas o bronz na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji IIHF sa začína 5. januára o 9:00 EST.

Zápas o zlaté medaily je o 13:30 EST.

Svetový prenos juniorov v rokoch 2023-2024

Majstrovstvá sveta juniorov sa budú vysielať na sieti NHL v USA. Vybrané hry budú dostupné na ESPN+.

Svetový hokej juniorov na TSN v Kanade

V Kanade bude udalosť vysielaná na TSN a streamovaná na TSN+.

Zapojte sa do hokejovej konverzácie na FloHockey Social

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close