Sunderland 5-0 Morkambe: Black Gates vyhral dvakrát Nathan Broadhead | Futbalové správy

Sunderland v tejto sezóne vyhral kolektívne veľké víťazstvo, keď porazil Morkambe 5:0 na Stadium of Light.

Nathan Broadhead skóroval dvakrát, zatiaľ čo Ross Stewart, Alex Pritchard a Leon Tazaku našli cieľ a Black Gates opäť rozdúchali svoju motiváciu rozhodujúcim víťazstvom.

Krídelný obranca Lyndon Cooch skóroval dvakrát za 17 minút, pričom pri každej príležitosti získal asistenciu a vyšiel z blokov Sunderlandu.

Cooch v 13. minúte prekonal krajného obrancu Morkambeho Ryana McLaughlina, ktorý centroval zľava, a keď Stewartovu prvú strelu tečoval Kyle Letheron, brankár nedokázal loptu vyraziť.

O štyri minúty neskôr Cooch predviedol ďalší uštipačný center blízko ľavej postrannej čiary.

Tentoraz s použitím Bradheadovho zakončenia sa vypožičiavateľ Evertonu vzdialil od svojej značky a vrátil sa domov z okraja šestnástky.

Stewart do prestávky premárnil veľkú šancu na tretí gól, prvá strela bola mimo, no Aaron Wildick mal v polovici prvého polčasu stiahnuť Morkambeho späť do hry.

Stredopoliar Alfie McCallmond bol nepokrytý za center, ale pohotovo vystrelil nad brvno.

Striedajúci Dumani Diegoraga sa na začiatku druhého polčasu tiež priblížil k Morecombovi, no Sunderland tesne pred hodinou zastavil zápas tretím gólom.

Don Neil odstrihol loptu z čiary a Pritchard prvýkrát udrel zdravotne.

Hostia obsadili štvrté miesto v 68. minúte, keď Broadhead urobil kľučku a otočil sa v priestore a potom prepichol nízku strelu Letherna z 12 yardov.

Sunderland pridal piate miesto, keď do konca zostávali tri minúty, keď strela Dajaku prekľučkovala cez Lederana a poriadne odvrátila, kým našla zadnú časť siete.