Technológie

Telefóny Huawei prinášajú veľkú zmenu: Zoznámte sa s obchodom AppGallery

AppGallery je značka, s ktorou sa fanúšikovia a majitelia smartfónov spoločnosti Huawei stretnú čoraz častejšie. Je to obchod s aplikáciami, ktorý nahradil obchod Play v nových telefónoch Huawei. Popularita AppGallery nedávno stúpala – a to z dobrého dôvodu. Čo by ste o ňom mali vedieť?

Huawei stále so systémom Android, ale s novým obchodom

Operačný systém Android získal milióny fanúšikov po celom svete pre svoju jednoduchosť a intuitívnosť. V tomto ohľade sa v smartfónoch Huawei nič nezmení a tento populárny operačný systém napája aj najnovšie modely. Vďaka tomu nájdete všetky nastavenia a funkcie na svojom mieste presne tak, ako ste zvyknutí.

Na prvý pohľad vo vnútri nastala nenápadná, ale podstatná zmena. Až donedávna bol obchod Google Play neoddeliteľnou súčasťou telefónov s Androidom a v nových modeloch Huawei to budete márne hľadať. Nahradil ho výrobca s vlastným riešením: obchod Huawei AppGallery. V modeloch tohtoročnej série P40, ako aj v dostupných nových Y5p a Y6p je AppGallery bránou k aplikáciám pre váš nový smartphone.

Aktuality.sk5fotografie v galérii

Tretí najväčší obchod s aplikáciami na svete

AppGallery funguje po celom svete od roku 2018, ale v relatívne krátkom čase sa stala tretím najväčším obchodom s aplikáciami na svete. V súčasnosti ho aktívne využíva viac ako 420 miliónov ľudí a obsahuje viac ako 60 000 aplikácií z celého sveta. Okrem toho spoločnosť Huawei neustále pracuje na jej vylepšovaní, čo znamená, že jej ponuka sa každý týždeň rozširuje o stovky ďalších aplikácií.

Ak náhodou nenájdete aplikáciu v obchode, v niekoľkých prípadoch (napríklad Facebook, Whatsapp alebo Instagram) vás presmeruje priamo na webovú stránku aplikácie, odkiaľ si ju môžete pohodlne stiahnuť.

Aktuality.sk5fotografie v galérii

AppGallery pozná aj Slovensko

Bez internetového bankovníctva, taxislužby alebo kontroly spotreby u operátora si väčšina z nás ťažko dokáže predstaviť každodenný život. Huawei o tom tiež premýšľal – AppGallery preto nemá dostatok žiadostí od slovenských autorov a spoločností. To môže značne uľahčiť každodennú zodpovednosť a praktickú obsluhu pomocou smartfónu.

READ  USA a medzinárodní partneri zverejnili nový kódex správania rešpektujúci ľudské práva v súvislosti s opatreniami na kontrolu vývozu Volkov Law Group

Medzi najobľúbenejšie patria aplikácie od Orange, O2, nestratíte prehľad o financiách vďaka aplikáciám od ČSOB, VÚB alebo OTP Banky, budete vyzvaní spoľahlivým Sygicom a zaujatý Boltom alebo Hopinom. Obchody Lidl a Tesco už majú v sebe svoje aplikácie. A čo je najlepšie? Pridáva sa čoraz viac.

Tip: Tu je návod, ako nájsť aplikáciu za pár sekúnd

Potrebujete novú aplikáciu? Spoločnosť Huawei nedávno predstavila modul gadget, ktorý vám umožní nájsť ho za pár sekúnd. Stačí zadať jeho názov do vyhľadávacieho poľa priamo na mobilnej domovskej obrazovke. Praktická aplikácia Petal Search sa postará o zvyšok.

Toto je najnovší a najrýchlejší spôsob, ako nájsť presne tie aplikácie, ktoré potrebujete. Petal Search vyhľadáva nielen obchod AppGallery, ale aj ďalšie spoľahlivé a overené zdroje. Zároveň si myslí, že v telefóne máte vždy najnovšiu verziu aplikácie.

Aktuality.sk5fotografie v galérii

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close