Zábava

Televízne noviny s premiérom Matovičom sú najsledovanejším programom mesiaca

V pondelok 28. septembra komerčná televízia operatívne reagovala na aktuálne dianie. V hlavnom vysielacom čase uviedla televízia Joj mimoriadny program Noviny špeciál s premiérom Igorom Matovičom, televízia Markíza pozvala predsedu vlády na vysielanie večerných Televizních novin, kde naživo informoval divákov o nových protiepidemiologických opatreniach v súvislosti s druhým vlna pandémie koronavírusu.

O vystúpenie v televízii požiadala aj prezidentka Zuzana Čaputová. Jej prejav odvysielala verejnoprávna televízia po večerných správach na Jednotke a Rádiu Slovensko.

Včerajšie vydanie Televízne noviny televízia Markíza s premiérom Matovičom sa doteraz stala v oboch hlavných cieľových skupinách najsledovanejší program tohto mesiaca v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

V obchodnej cieľovej skupine divákov vo veku 12 – 54 rokov dosiahol hlavný spravodajský program Markízy rekordný septembrový rating 12,6 percenta a tiež najvyšší trhový podiel 35 percent. Na obrazovkách bolo rekordných 711 000 divákov vo veku nad 12 rokov, čo dosiahlo takmer 1,2 milióna divákov.

Publikum vyvrcholilo v čase rozhovoru moderátorky Zlatice Švajdovej Puškárovej s predsedom vlády Igorom Matovičom, takže o 19:40 sledovalo Markízu až 868-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Na Jednotke RTVS vy prejav prezidentay Zuzanu Čaputovú sledovalo 623-tisíc divákov, Novinový špeciál Televíziu Joj s premiérom Matovičom sledovalo 566-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Medzi nespravodajskými programami bol náskok komediálneho seriálu Pán profesor, ktorú vysiela televízia Markíza. Piata premiérová epizóda s názvom Boháč dosiahla v doterajšej cieľovej skupine 12-54 druhý najvyšší rating 9,2 percenta, ako aj trhový podiel 25,7 percenta. Sériu s Tomášom Maštalírom a Gabrielou Marcinkovou v hlavných úlohách si pozrelo 410 000 divákov vo veku nad 12 rokov, čo predstavuje medzitýždňový nárast sledovanosti o 53 000 divákov.

Ďalšou reality šou bola v čase vysielania tiež jednotka na trhu Farma, ktorá v cieľovej skupine 12-54 dala rating 5,5 percenta a trhový podiel 21,9 percenta. V podvečerných vysielaniach kraľovali tradične Oteckovia, ktorý v cieľovej skupine 12-54 zaznamenal zatiaľ najvyššie hodnotenie v aktuálnej sezóne 7,4 percenta a trhový podiel 26,7 percenta. Pozrelo si ich 374 000 divákov vo veku nad 12 rokov, čo je zatiaľ druhý najlepší výkon v septembri.

READ  Voľby v Poľsku sú bojom o dušu národa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close