Zábava

Televízny seriál Marco Polo uzatvára nakrúcanie na Slovensku

Americké filmové štúdio The Weinstein Company dokončilo 9. septembra na Slovensku natáčanie druhej sezóny televízneho seriálu Marco Polo v Skalách, okres Baitka, okres Baitka (Žilinský kraj).

„Druhá sezóna sa nakrúcala v Maďarsku, na Slovensku a v Malajzii,“ citovala TASR Newswire slovenského producenta Dalibora Vášicu. “Osem týždňov v Maďarsku, tri týždne na Slovensku, desať týždňov v Malajzii. Tvorí ho cca 500-550 zahraničných a 100-150 slovenských členov tímu.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Filmári začali nakrúcať vo Vysokých Tatrách na horskej chate Sliesski Dome, potom sa presunuli do Národného parku Slovenský Raj a nakoniec do Chukovských skál, pokračoval Washika. Využívajú nielen slovenské lokality, ale aj slovenské stavebné, dopravné a stravovacie služby a ubytujú sa vo viac ako 20 slovenských hoteloch.

Pohorie Vysokých Tatier pripomínalo mongolský vidiek.

„Dej seriálu sa odohráva v Mongolsku, takže všetko v Tatrách musí byť také, ako v Mongolsku,“ povedal pre agentúru SITA Newswire jeden z kameramanov, Francúz David Fauquin. Povedal, že keďže oblasť Tatier pripomína pásmo ihličnatých lesov sibírskej tajgy, filmový štáb nemusel príliš meniť prostredie.

Scénu sa snažili nechať tak, ako bola v skutočnosti, no niekedy ju museli trochu upraviť, aby vyzerala ako v Mongolsku, povedal Steve Di Rocco, ďalší kameraman. Napríklad povedal, že nakrúcanie na Slovensku bolo jednoduchšie, ako keď sa prvá sezóna vyrábala v Kazachstane. Kazachstan je veľmi náročný najmä na logistiku. Podľa Foquina strávili veľa času cestovaním a presúvaním sa v Kazachstane, pretože vzdialenosti sú oveľa väčšie ako na Slovensku.

READ  Vesmírna stanica môže hostiť vlny televíznych relácií a filmov

Súčasťou niektorých scén sú aj vlky, ktoré sa používali už v Maďarsku. Pre verejnosť však nepredstavovali nebezpečenstvo, keďže všetko bolo pod kontrolou a streľba sa odohrala v uzavretom areáli, vysvetlil Rocco.

Filmári pracovali 12 hodín denne, keďže natáčanie trvalo len krátko koncom augusta. Z dôvodu nakrúcania boli obmedzené pešie chodníky do a z Velickej doliny. Kameramanov prekvapila vysoká teplota na horách, no spoluprácu so Slovákmi hodnotili pozitívne.

V pohorí Súľovské skaly sa nakrúcané scény mali nachádzať v Mongolsku a Číne. Prípad zahŕňa ľudí z približne 20 krajín sveta vrátane Nového Zélandu, Austrálie, Kazachstanu, Číny a Mongolska.

„Druhá sezóna bude mať 10 epizód,“ povedal Vašica.

V hlavnej úlohe sú Lorenzo Richelmi, Benedict Wong (známy z Prometheus, Spy Games), Tom Wu (Skyfall) a Zhu Tu (Atlas oblakov). Druhú sezónu režírovali Alik Sacharov a Don Minahan (ktorí režírovali aj epizódy Game of Thrones, Dexter, The Sopranos, The Newsroom) a John Amiel. Na produkcii a réžii tejto sezóny sa podieľal aj Sean Cameron Guest, režisér niekoľkých slávnych hollywoodskych filmov (napr. v hlavných úlohách s Pierceom Brosnanom, Nicolasom Cageom, Bruceom Willisom či Catherine Zeta-Jones).

„Zahraničná posádka zložená z viac ako 350 ľudí z 20 krajín a ďalších 120 ľudí bola aj vo Vrátnej doline, Slovenskom raji, Mengusovciach a Hrabušiciach,“ povedal pre Popradský Korzár slovenský producent služieb Dalibor Vášica.

Počas nakrúcania štúdio investovalo na Slovensku viac ako 2,1 milióna €. D Vďaka tomu sa môže uchádzať o grant cez Slovenský audiovizuálny fond, napísal Bobradsky Korzár.

Americkí filmári využili nielen slovenské lokácie, ale aj slovenské stavebné a dopravné spoločnosti, cateringové služby a viac ako 22 slovenských hotelov. Finančne ich môže podporiť novela zákona o Audiovizuálnom fonde, ktorá umožňuje fondu poskytnúť spätnú dotáciu 20 percent do rozpočtu oprávnených výdavkov vynaložených na Slovensku vo výške minimálne dva milióny eur. – Väčšinou hrané, dokumentárne a animované audiovizuálne diela distribuované do kín alebo televízneho vysielania.

READ  World Juniors 2021: Predpovede, konflikty, faktory X, členenia na štvrťfinále


čítaj viac: Tvorcovia Kráľovej reči sa chystajú nakrúcať na Slovensku s grantom Čítaj viac

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close