šport

Tenis: Serena „v zóne“ v Melbourne, tenisové správy a najdôležitejšie správy

MELBOURNE (AFP) – Agresívna Serena Williamsová urýchlila prípravu na ďalšie prevzatie 24. grandslamového titulu vo dvojhre.

Tridsaťdeväťročný mladík, ktorý prišiel na budúci týždeň na Australian Open, zdolal fyzicky a kontrolu nad ziskom setu 6: 1, 6: 4 za 94 minút.

„Dostali ma okolo a cítil som sa ako v zóne a snažím sa robiť veci, pre ktoré som pracoval,“ uviedol v rozhovore pre súd.

Začal sa prepadom, stratil prvé tri body v podaní a potom rýchlo zrazil Austrálčanov, ktorí otvorili zápas proti slovenskej Viktórii Kuzmovej.

Gavrilova na 451. mieste nebol porovnávaný s jeho idolom, ale Williams využil svoju rýchlosť okolo dvorca na tvrdú prácu vo vysoko konkurenčnom druhom sete.

Američania však mali všetky odpovede a bol to Williamsov ostrý výkon, ktorý pozdvihol intenzitu jeho druhého zápasu späť na kolo po tom, čo na piatkovej exhibícii v Adelaide porazil svetovú jedničku Naomi Osaka.

Williams, ktorý chce zvíťaziť v zápasoch pod svojim opaskom, bude najbližšie v 16. kole hrať s Bulharkou Svetanou Francovovou a následne sa pokúsi o ďalší pokus o rekordný 24. titul vo dvojhre.

Senzácia tínedžerov Koko Kauf predtým ukázala iba jednu scénu v podobe, ktorá vyvolala jeho oslnivý priebeh, keď minulý rok na Australian Open vyhral o tri sety s Jill Deachmanovou na Gibsland Trophy.

Šestnásťročný mladík zvíťazil v kokte v polovici zápasu 6-3, 6-7 (6-8), 7-6 (7-5) za dve hodiny a 45 minút.

„Celý tréning, ktorý som absolvoval v mimosezóne, bol schopný absolvovať tri ťažké sety a nikdy sa neunaviť,“ uviedol.

Bol jedným z melbournských príbehov minulý rok, keď v treťom kole porazil šampióna Osaku v dvoch setoch.

Svetová jednotka č. 5 Elena Svitolina tiež porazila bývalú najlepšiu nemeckú desiatku Andreu Petkovičovú 6: 1, 6: 4 v sete.

READ  Dr. Joseph Venglos: Vo veku 84 rokov zomrel bývalý manažér Celticu, Aston Villy a Slovenska Futbalové správy

Dvadsaťšesťročný Ukrajinec, ktorý sa nedostal do grandslamového finále, odohral svoj prvý zápas v Melbourne po prepustení zo 14 dní nútenej izolácie.

Minulý mesiac vo štvrťfinále v Abú Zabí pripadla Ruske Veronike Gutermetovej.

„Myslím si, že pár zápasov v Abú Zabí mi pomohlo prísť priamo na zápas a začal som byť silný,“ uviedol.

Svitolina hrá v 16. kole bývalú šampiónku French Open Jelenu Ostapenkovú.

Obidve podujatia WTA sa budú hrať súčasne v Melbourne Parku, keď sa hráči budú pripravovať na Australian Open od 8. februára.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close