Georgiev Shines vedie Avalanche over Lightning

Colorado Avalanche potrebovalo od svojho brankára skvelý výkon, aby zastavilo Red-Hats. Tampa Bay Lightning pondelok večer. Alexander Georgiev odohral svoj najlepší zápas za viac ako mesiac, aby pomohol domácim vyradiť hosťujúci Lightning.

Georgiev zastavil 37 z 38 striel, ktorým čelil, pričom mnohé z nich boli nebezpečnej odrody, aby doviedol Colorado k víťazstvu 4:1. Netminder pred ranným korčuľovaním odstrihol svoje podpisové zámky v nádeji, že to povedie k novému začiatku v sieti.

Fungovalo to aspoň jednu noc.

Za Avalanche skórovali Ryan Johansson (dvaja), Gale Makar a Valeri Nichushkin. Thomas Tatar pridal dve asistencie a odohral jeden zo svojich najlepších zápasov v drese Colorada.

Prvé obdobie

Po sobotňajšom prepadáku bola prvá tretina tohto zápasu vítanou zmenou. Veľa zručností, veľa tempa a to viedlo k mnohým gólovým šanciam.

Alexander Georgiev so sviežim novým účesom vyzeral silne ako Avalanche. Colorado muselo zabiť dve penalty vďaka niekoľkým veľkým zákrokom, ktoré predviedol. Jeho najväčšia záchrana v tomto období prišla s ešte väčšou silou.

Nikita Kucherov, vedúci strelec NHL, sa prikradol za Johnsona po tom, čo mal Jack Johnson zblokovanú strelu z bodu. Vzal si priepustku a vošiel dovnútra v jasnom obleku. Ruský krídelník išiel proti prúdu a snažil sa oklamať Georgieva, no lavínový sieťkovač udržal rukavicu na mieste a zastavil.

Najprv bude len jeden gól a ten patrí Coloradu.

O sedem minút neskôr sa Tomáš Tatar predral z obranného pásma okolo Victora Hedmana. Vysoký obranca stratil pôdu pod nohami a Ryan Johansen vyrazil, aby po ňom zbieral puk na 2 na 1. Johansen využil Jonathana Drouina ako návnadu a vyčistil Wasilewskiho na strane blokára.

Druhé obdobie

Johansen si túto horúcu ruku udržal na začiatku druhej tretiny.

READ  Čínski tenisti vytvorili rekord na US Open 2022

Brayden Point sa pohyboval v útočnom pásme a zdalo sa, že má dobrú šancu na sieti, no Tatar odviedol dobrú prácu. Bolo to 2 na 1 pre Kale Makar a Tatar. Vysoko letiaci obranca trafil Tatara krížnou prihrávkou a slovenského útočníka okradli, Vasilevskij však odrazenú loptu vyrazil do štrbiny a nepresadil sa. Johansson prišiel neskoro a upravil na 2:0.

Po následnom vhadzovaní Tatar vytiahol prvú penaltu Lightning v zápase, čím poslal Colorado do presilovej hry, vďaka čomu skórovalo sedem zápasov v rade.

Jedzte to.

Najvyšší celok zostal na ľade počas celej presilovej hry najmä preto, že držal puk v útočnom pásme. Ich pohyb puku bol ostrý a zabíjal penaltových vrahov Lightning. Pri 3/4 prevahe si Makar pustil strelu zápästím z bodu. Zdalo sa, že zasiahlo útočníka Tampy a Vasilevskij vnikol do rukavíc, čím sa hra na 3-o.

Colorado dostalo veľa príležitostí na to, aby rozohralo hru dokorán, keďže malo ďalšie tri presilové hry. Jedna z týchto presilových hier prišla po úspešnej trénerskej výzve, pretože gól Tampy bol vyhlásený v ofsajde. Avalanche však nedokázali inkasovať príležitosti na výhodu mužov, vrátane 49 sekúnd hry 5 na 3.

Vyzeralo to, že Avalanche odtiahnu 3:0, ale ich neskoré zápasy sa vrátili a uhryzli ich. Anthony Cirelli porazil Josha Mansona s 30 sekundami, aby konečne vyrovnal Georgieho a znížil náskok na dva.

Tretia tretina

Colorado, aspoň na úvod, odohralo tretiu tretinu asi tak dobre, ako sa len dá. Po tom, čo sa vzdali tony striel v prvých dvoch tretinách, poriadne pritvrdili a obmedzili Tampu na jednu strelu v prvých desiatich minútach záverečnej tretiny.

V posledných desiatich minútach bol Georgiev testovaný o niečo viac, jeho najväčšia zastávka prišla pred Koepkem. Valerij Ničuškin skóroval do prázdnej bránky a pečatil hru pre domácich.

READ  BNP Baribas Otvorené výsledky | WTOP

Veci sa oneskorili, keď do toho vstúpili Jeanette a Jack Johnson. Zant hodil veľký zásah na Johnsona a keď sa puk vrátil späť do pásma Avalanche, Johnson postavil Eysimmonta veľkým zásahom pri modrej čiare. Janet sa to z akéhokoľvek dôvodu nepáčilo a viedlo to k diskusii. Rozhodcovia udelili piatim rôznym hráčom 10 minút nevhodného správania, ale zápas sa už vtedy skončil.

S výhrou 4-1 sa Avalanche teraz posúvajú na 15-6 v sezóne a sú jasne v kurze. Ich rozdiel +21 gólov je tretí najlepší v NHL.

Colorado je teraz na ceste na tri zápasy, pričom ich prvá zastávka bude vo štvrtok v Arizone. Colorado Hockey Now ukáže tento zápas naživo v Mullet Arene, takže sledujte pokrytie ciest.