Zábava

9 fantastických filmových miest v Nórsku

Nórsko je už dlhé roky využívané ako miesto úžasnej filmovej produkcie. Tu sú niektoré, ktoré možno poznáte a možno nie.

Dokonca aj tie najlepšie nórske filmy sú len zriedka veľkými globálnymi hitmi. Krajine sa však stále darí ukradnúť šou na niektorých veľkých hollywoodskych trhákoch.

Montáž filmových miest v Nórsku

Od zamrznutej „ľadovej planéty“ horskej plošiny Hortangarvita až po atlantickú cestu „cestu na všetky miesta“ sa Nórsko v priebehu rokov prepožičalo mnohým filmovým produkciám.

Nórsky filmový úrad ponúka podobné výhody ako Nórsko, aké sa objavuje vo veľkých produkciách Veľké finančné stimuly Pre medzinárodných producentov, ktorí sa rozhodnú natáčať v krajine.

Tu sú niektoré z najvýznamnejších vystúpení v nórskych lokalitách na veľkých medzinárodných filmových vydaniach v priebehu rokov.

Fíni vo filme Star Wars: Impérium vracia úder

V piatej epizóde série (časť pôvodnej trilógie) Darth Vader sleduje rebelov na ich novej tajnej základni na ľadovej planéte Hoth.

Fínska zimná krajina v Nórsku
Používajú ho polárnici pri výcviku Fínov v Nórsku.

Vo filme Hon Solo (Harrison Ford) a Luke Skywalker (Mark Hamil) bojujú proti náporu chladnej a obrej Imperial All Terrain Armored Transport.

V skutočnom živote herci bojovali s chladom, keď kameramanský štáb natáčal cez otvorené dvere hotela 1222. Počasie bolo samozrejme veľmi zlé. Ten istý hotel môžete navštíviť v blízkosti horskej stanice Finns na Bergenskej železnici z Osla.

Okolo jazera a ľadovcovej oblasti vedie niekoľko chodníkov. Ak nemáte sprievodcu alebo polárnikov, vedzte, že chodníky je najlepšie navštevovať v lete.

Ako sa tam dostať

Dostať sa do Fínov vlakom je veľmi jednoduché. Choďte vlakom Oslo-Bergen (známy aj ako tento) Bergenspenen) A vystúpte na Finse. Vedľa stanice je hotel.

Mesto v Doone

Tento fascinujúci výpravný film Denisa Villeneuva sa natáčal na Slovensku, v Rakúsku, Maďarsku, Jordánsku, Spojených arabských emirátoch a Nórsku!

Pohľad z lode na Hottevik, Stotland, Nórsko.
Pohľad z lode smerom na Stotland.

Keď sa Paul Adritz (Timothy Solomon) prechádza po pláži na svojej domovskej planéte Galadan, nachádza sa v skutočnosti na západnom pobreží Stotlandského polostrova.

Ako sa tam dostať

Nie je na zemi. Pokračujte po A-39 na západ z Alessundu do Eidsnes. Potom choďte po ceste 61 a pokračujte po nej až do Åheimu (budú tam dve lode).

READ  Marina Wroda's 'Stephen' Sold by New Europe Film Sales - Variety

Za Åheimom odbočte doprava na Route 620 a pokračujte za Eikangerom. Odtiaľ zoberte fv632 a choďte asi 4 km. Odbočte doľava smerom na Astmire. Na konci cesty bude pláž.

Sebo a Andalsness v Čiernej vdove

Tento trhák Marvel Studios bol natočený v roku 2019 a vydaný o dva roky neskôr. Hlavná postava Natasha Romanoff (Scarlett Johansson) ide na loď a nakupuje v miestnej nórskej sieti obchodov s potravinami. Žolík.

Loďou je loď Sæbø-Leknes, ktorá prechádza cez krásny fjord Hjørundfjord, kde je Joker na Sbø.

Izby v Sbæ v Hjrundfjord.
Izby v Sbæ v Hjrundfjord.

Zábavný fakt: Kým je v Jokeri, Natasha Romanoffová si v rádiu vypočuje správu o sebe. Vysielané správy sú v príbehu v nórčine, ale v skutočnosti sa zdá, že ich čítal Švéd, ktorý má problém hovoriť po nórsky. Nórske publikum to rozosmialo.

Slávna turistická atrakcia Trollstigen, závratná, kľukatá cesta, ktorú môžete vidieť vo filme.

Ako sa tam dostať

Z Alessandu alebo Trontheimu choďte po E-39 na západ, kým sa nedostanete k trajektu Festoya. Potom choďte na Fv70 na mås a odbočte doľava na cestu 655. Cesta vás zavedie do Sæbø. Žolík A loď Sæbø-Leknes.

Trollstigen je južne od Antals. Choďte kúsok po E136 a odbočte doprava na Route 63. Upozorňujeme, že táto cesta je v zime uzavretá.

Haramsoy vo filme Dánske dievča

Film je o transgender mužovi vo veku 20 rokovTh Storočie sa odohráva v Dánsku, väčšinou sa natáčalo v tejto krajine தவிர Okrem záverečnej scény, ktorá bola neopísateľne natočená v nórskom Haramsey.

Scéna z Dánskeho dievčaťa sa natáčala v Nórsku.
Scéna z Dánskeho dievčaťa sa natáčala v Nórsku.

V príbehu sa scéna odohráva v rodnom meste hlavnej postavy, dánskom Vezley, čo znamená, že nám musíte dôverovať, chvályhodnejšie ako Haramzo.

Každý, kto bol v Dánsku, môže na prvý pohľad povedať, že scéna sa nenatáčala nikde blízko Dánska. Britský režisér Tom Hooper bol však zjavne ochotný vymeniť presnosť krajiny za dramatickú krajinu.

Ako sa tam dostať

Haramshoi sa nachádza severne od Alessand, čo stojí za obchádzku. Z Alesundu choďte na východ po E136 a potom na sever po 658. Za tunelom si vezmite Fv107 a choďte po ňom až do Kleivavegenu, kde odbočíte doľava.

Nasledujte túto cestu do Tennfjordu a potom cez malé mesto. Na poslednom Tennfjorde choďte na západ po ceste 659, kým nedosiahnete Fv146. Nasledujte Fv146, kým nedosiahnete Lepsøybrua. Potom si vezmite Haramsfjordtunellen.

READ  Slovensko varuje Rakúsko pred zbraňami hromadného ničenia

Za tunelom odbočte doprava a choďte asi päť minút, za malým domčekom napravo, ktorý vyzerá ako blok, vás do kopca povedie malá cesta. Niekde pozdĺž toho hrebeňa bola scéna natočená. Nebudeme si kaziť radosť tým, že presne povieme kde.

Oslo v meste Denet

Tento mätúci film Christophera Nolana sa odohráva trochu v Nórsku. Keď Robert Pattinson a John David Washington diskutujú o tom, čo sú proti tomu, na vrchole šikmej bielej budovy, v skutočnosti sú na vrchole opery v Osle.

Operu musíte vidieť bez ohľadu na to, či sa vám šiška páči alebo nie. Dvojica sa túlala po Tjuvholmene.

Časť deja sa odohráva na letisku Garterman v Osle, ale v skutočnosti sa tam nenatáčal.

Ako sa tam dostať

Opera má výhodnú polohu južne od hlavnej stanice. Prejdite sa po novej knižnici Teachman Library.

Atlantic Road vo filme James Bond: Nie je čas zomrieť

Časť najnovšieho filmu o Jamesovi Bondovi sa odohráva v Nórsku a automobilová naháňačka sa čiastočne natáčala na slávnej nórskej Atlantic Road. Táto cesta je turistickou atrakciou.

Ako v skutočnosti vyzerá nórska bábková celebrita, keď Nóri pozerajú film. FandoranganNa televíznej obrazovke vo filme.

Atlantic Road Nórsko - Nezabudnuteľný roadtrip
Atlantic Road, Nórsko.

Dom na jazere, ktorý som počas filmu niekoľkokrát videl, je tiež v Nórsku. Nájdete ho asi hodinu jazdy od vlakovej stanice v Hakadale, čo je hodinu jazdy od Osla.

Ako sa tam dostať

Z Trondheimu choďte na západ po E39, až kým nedosiahnete Høgset. Odtiaľ odbočte doprava a pokračujte po ceste do Ede. V Eide odbočte doprava na Route 64. Atlantická cesta je vzdialená asi 15-20 km.

Bijourley vo filme Harry Potter a princ dvojakej krvi

Scény zobrazujúce Rokfortský expres na ceste do slávnej čarodejníckej školy sa zvyčajne natáčajú v Škótsku.

Ale v prípade Harryho Pottera a princa polovičnej krvi scenár volal po ľade a ten neprišiel – napriek tomu, že filmový štáb čakal dva mesiace! Plán B bol natočiť scénu na linke Rauma v Nórsku. Skutočná poloha je blízko dediny Bijorli.

READ  Slovensko dodáva prvé štyri lietadlá MiG-29 zo sovietskej éry na Ukrajinu

Trasa Rauma Line (Raumapanen v Nórsku) je vlastnou atrakciou s východiskovým bodom v horskom meste Tombas a konečnou zastávkou v meste Fijord Andalúzanov.

Vlak Rouma v Nórsku
Rouma línia.

Vo výške 655 metrov (2 149 stôp) sú vodopády, skalná stena Trollwagon a početné vodopády nezabudnuteľným výletom.

Ako sa tam dostať

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na Rauma Line, je vlakom. Choďte vlakom do Tombasu (z Osla alebo Trontheimu, ako chcete). Tam nastúpte na vlak do Andalsnusu a užite si výhľady! Ak radi šoférujete, výhľady z cesty sú často rovnaké. Choďte po E6 do Dombås a potom po E136 do Antals.

Mission: Impossible – Pregestol vo Falloute

Ak vás nebavia filmy Mission: Impossible, pozrite si siedmy (!) Film a sledujte, ako Tom Cruise visí na okraji sveta – slávny Pristolon.

Akcia sa skutočne odohráva v Kašmíre a scény pred a po scéne Preikestolen sa natáčali na ďalekom Novom Zélande. Ale o štyri minúty neskôr je Tom Cruise v Nórsku.

Ako sa tam dostať

Zo Stavangeru choďte podmorským tunelom do Solbaughu a zamierte do horskej chaty Pristolan.

Alebo sa prevezte trajektom z Lauvviku do Oanes a odtiaľ sa odvezte do horskej chaty Preikestolen. Buďte pripravení zaplatiť poplatky za parkovanie a 4-5 hodinovú túru. Trekingu sa treba vyhnúť, ak je na hore sneh.

Vynikajúce v Ex Machina

Celý dej X Machina sa odohráva na odľahlom mieste na Aljaške, no všetky vonkajšie scény sú natočené v nórskom valčíku.

Hotel Juvet Landscape v Nórsku.  Foto: Laura Velasco / Unsplash.
Hotel Juvet Landscape v Nórsku. Foto: Laura Velasco / Unsplash.

Nathanov komplex superbohatého korporátneho magnáta je v skutočnosti ocenený Juade Landscape Hotel vo Vaulte.

Budovu navrhla nórska architektonická kancelária Jensen & Scottwin. Kontrast medzi chaotickými vzormi prírody zvonku a čistými líniami škandinávskeho minimalizmu vo vnútri je veľmi príjemný.

Ako sa tam dostať

Z Alesundu choďte na východ po E39 a potom odbočte na juh po 650. Nakoniec sa 650 mien zmení na 63. Nasledujte 63 až po Gudbrandsjuvet (lepšie zastaviť). Potom prvá cesta vľavo bude odbočka k hotelu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close