Hlavné správy

Títo muži odišli z moderny na jednoduchý život na farmu na Slovensku

Nie vždy som bol najpraktickejší človek na svete. Po väčšinu svojho života som doteraz preletel sedadlom nohavíc. Rozhodujem sa, keď letím, a netrávim veľa času zvažovaním toho, čo je podľa mňa dobrý nápad alebo nie. Myslím, že sa dá bezpečne povedať, že som veci urobil trochu romantickejšie; Asi viac. Opäť som sa veľmi dlho necítil obklopený ľuďmi, ktorí uvažovali inak. Toto je zaujímavý, niekedy mätúci život.

Keď si to uvedomím, myslím si, že nie je prekvapením, že v priebehu rokov som mal často myšlienky – trochu romantické a neuveriteľné – na útek. Teda, niečo v mojej hlave narážalo na hlúpy obraz. Myšlienky majú veľa podôb, od snívania o odchode do New Yorku (ja som to urobil) cez snívanie o chytení lietadla do vojnovej zóny až po nejaké zmeny a niektoré filmy a kamery (trikrát som sa usadil) v malom meste niekde a vyučovanie (toto som neurobil). No, myšlienka je vždy dôležitá vec, sen, myslím si.

Keď som prvýkrát začal nadšene pracovať na publikáciách, vždy to bolo po digitálnej stránke. Nie je to niečo, o čom som sníval, že by som mal taký význam. Pred pár rokmi, keď som pracoval v Seattli, som bol úplne ponorený do takejto práce. Mňa tak zaujali exotické titulky, čítania a miera prekliknutia, že mi jedného dňa padol do oka názov knihy. Toto je „Nie ste gadget“ od Jarona Laniera. Toto je otvárač očí z mnohých dôvodov, že sem nepôjdem. Aby som sa dostal preč od všetkých rýchlych vecí, ktoré tvoria „závod s potkanmi“, povedal by som, že to vo mne vyvolalo ďalšie nutkanie.

READ  Septembrová návšteva pápeža Františka na Slovensku vyvoláva napriek obavám Govt-19 vzrušenie

Už som začal uvažovať o tom, aké úžasné by bolo začať žiť pomalý život. No, nestalo sa tak, ale táto myšlienka stále existuje, niekde hlboko v mojom mozgu. Niekedy sa stretnem s prácou, ktorá mi pripomenie, že stále existuje. Cítil som to, keď som uvidel príspevok na stránku od fotografa Ondreja Chechwalu. Dvaja muži žijúci v bukolickom prostredí, starajúci sa o svoju farmu a zvieratá Jeho čierno-biele postavy sú pre mňa balzamom.

Príbeh Chechwalu „Žijem krásny život!“, Predstavuje nám Mareka a Lozzu, ktorí opustili svoje rodné mestá na starú farmu severne od Slovenska, kde žila Marekova stará mama. Cerewala mi v e-maile povedal, že rozhodnutie Mareka a Lojzu bolo v modernom živote vyčerpané a riadené jeho politickými a environmentálnymi problémami. Preto odišli z mesta s úmyslom žiť jednoduchý život na malej farme.

Keď sa pozriem na túto fotografickú posádku, niekedy ma vedú k tým myšlienkam, ktoré ma napadnú – k myšlienke, že sa chcem od toho všetkého dostať. Aj keď sú moje myšlienky čírou fantáziou, fotografie Lojzy a Mareka Sequalu mi pripomínajú, že žiť jednoduchý život mimo reality nie je fantázia, ale skutočná práca, ktorá si vyžaduje skutočné nasadenie.

Ako hovorí Chechwala:

„Zrenovovali staré lúky, priniesli im ovce, opravili dom a na dvor priniesli kačice a kurčatá. Nie je to ľahká cesta a všetko čítajú od začiatku. Ich ambíciou však nie je vybudovať veľkú farmu. Prišli sem a naplnili predovšetkým svoje ideály a predstavu o samostatnom živote.

„V ich svete sú stabilita a úcta k prírode najvyššou prioritou. Títo muži žijú svoj život sami a veľmi skromne, napriek tomu nie sú osamelí ani chudobní. Šťastie nachádzajú v hniezdach zvierat, v tichu hôr a v ich každodennej práci. ““

Staré klišé mi príde na myseľ, keď premýšľam nad týmito fotografiami a životmi Mareka a Lojzu. Možno je to pre mňa príliš nápadité, možno nie. Ale slová, ktoré prídu, sú: „Nič, čo sa nedá urobiť, je také ľahké.“ Ako vidím ich životy na prvý pohľad, viem, že to určite nie je tak. Existuje také klišé: „Tráva je vždy zelená.“ Nech má život akýkoľvek tvar, určite tu budú výzvy, prekážky, zlyhania a dúfajme, že aj úspechy. Taký je život!

Fotografický blog spoločnosti Washington Post je na dohľad kvôli vizuálnemu popisu. Táto stránka obsahuje pôsobivé a odlišné obrázky od zamestnancov a nezávislých fotografov, spravodajských organizácií a archívov. Ak chcete odoslať príbeh do In Chit, dokončite prosím Tento formulár.

Viac informácií:

Fotograf používa dezinfekčné prostriedky na „odhalenie“ neviditeľného vírusu

Fotograf a väzeň hovoria o obmedzeniach života v dokumente „Naše parametre klietky“

Nová kniha tohto fotografa je povesťou o priateľstve, pamäti a smrti

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close