šport

Trenčín nemal jediný pozitívny test na koronavírus, Sereď uvádza jeden prípad

včera 16:45
|

V nedeľu sa v slovenskom futbalovom klube AS Trenčín uskutočnilo opakované testovanie koronavírusov, pričom všetkých päťdesiat odobratých vzoriek malo negatívny výsledok. Klub o tom informoval v pondelok na oficiálnej webovej stránke.

Minulý týždeň celonárodné testy na prítomnosť koronavírusu odhalili jeden pozitívny prípad v kabíne prvého tímu futbalových futbalistov AS Trenčín. Celý tím, implementačný tím a pracovníci klubu, ktorí pracujú v úzkom kontakte s členmi prvého tímu, preto v nedeľu absolvovali ďalšie kolo testovania s negatívnym výsledkom.

Ďalší program prvého tímu bude pokračovať sobotným zápasom proti ŠK Slovan Bratislava, ktorý bude hrať AS na štadióne v Žiline. „Klub pozorne sleduje a vyhodnocuje dynamicky sa meniace okolnosti a vo štvrtok prinesieme informácie o možnom spustení predpredajov vstupeniek na víkendový zápas. Klub AS Trenčín zostáva v úzkom kontakte s manažmentom súťaže a príslušnými regionálnymi orgánmi Úradu verejného zdravotníctva. a dodržiava všetky nariadenia a odporúčania. ““ informoval AS.

Neohratý zápas štvrtého kola Fortuna League proti ŠKF Sereď ešte nebol stanovený. V prvom kole testovania zaznamenali aj jeden pozitívny prípad u zamestnancov ŠKF. Podľa riadiaceho orgánu súťaže Union of League Clubs sa v opakovaných testoch v tíme Serede vyskytol aj jeden pozitívny prípad.

„V prípade pozitívneho testu sa uplatňuje rovnaký postup ako v prípadoch, ktoré sme zaznamenali minulý týždeň. Znamená to, že daná osoba ide domov do izolácie a môže sa vrátiť do správneho cyklu najskôr po 10 dňoch. Zvyšok tím môže ísť do tréningového procesu s epidemiologickými opatreniami, keďže ani hráči, ani implementačný tím neboli v kontakte od posledného testu. Sereď sa tak môže pripraviť na víkendový zápas v Trnave, ktorý by nemal byť ohrozený, “ Michal Mertinyák, výkonný riaditeľ ÚLK, uviedol pre webovú stránku fortunaliga.sk.

READ  Indonézia kritizuje Izrael za povolenie Majstrovstiev sveta vo futbale hráčov do 20 rokov na Blízkom východe

AS Trenčín môže tiež vstúpiť do vzdelávacieho procesu za prísne stanovených podmienok a v pondelok skupiny ŠK Slovan Bratislava sa stále koná diskusia s miestnym úradom verejného zdravotníctva.

„Všetky víkendové zápasy by sa mali konať podľa plánu. Neustále diskutujeme o konkrétnych krokoch s miestnymi kompetentnými orgánmi verejného zdravotníctva. Spolu s Úradom verejného zdravotníctva dokončujeme aj diskusiu o komplexnej príručke, ktorá pokryje 10-dňovú karanténu. opatrenia v prípade pozitívneho nálezu pre celý tím, ale aj osobitného tréningového alebo zápasového režimu, s prísnymi podmienkami, ako je individuálna preprava na výcvik, nepoužívanie spoločných priestorov, kabín alebo spŕch v rámci výcvikového procesu a vytvorenie tzv. bubliny vo výcviku profesionálnych futbalistov. V prípade akýchkoľvek zmien v programe zápasov budeme včas informovať verejnosť. ““ pridal Mertinyák.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close