šport

Trenčín nemal jediný pozitívny test na koronavírus, Sereď uvádza jeden prípad

včera 16:45
|

V nedeľu sa v slovenskom futbalovom klube AS Trenčín uskutočnilo opakované testovanie koronavírusov, pričom všetkých päťdesiat odobratých vzoriek malo negatívny výsledok. Klub o tom informoval v pondelok na oficiálnej webovej stránke.

Minulý týždeň celonárodné testy na prítomnosť koronavírusu odhalili jeden pozitívny prípad v kabíne prvého tímu futbalových futbalistov AS Trenčín. Celý tím, implementačný tím a pracovníci klubu, ktorí pracujú v úzkom kontakte s členmi prvého tímu, preto v nedeľu absolvovali ďalšie kolo testovania s negatívnym výsledkom.

Ďalší program prvého tímu bude pokračovať sobotným zápasom proti ŠK Slovan Bratislava, ktorý bude hrať AS na štadióne v Žiline. „Klub pozorne sleduje a vyhodnocuje dynamicky sa meniace okolnosti a vo štvrtok prinesieme informácie o možnom spustení predpredajov vstupeniek na víkendový zápas. Klub AS Trenčín zostáva v úzkom kontakte s manažmentom súťaže a príslušnými regionálnymi orgánmi Úradu verejného zdravotníctva. a dodržiava všetky nariadenia a odporúčania. ““ informoval AS.

Neohratý zápas štvrtého kola Fortuna League proti ŠKF Sereď ešte nebol stanovený. V prvom kole testovania zaznamenali aj jeden pozitívny prípad u zamestnancov ŠKF. Podľa riadiaceho orgánu súťaže Union of League Clubs sa v opakovaných testoch v tíme Serede vyskytol aj jeden pozitívny prípad.

„V prípade pozitívneho testu sa uplatňuje rovnaký postup ako v prípadoch, ktoré sme zaznamenali minulý týždeň. Znamená to, že daná osoba ide domov do izolácie a môže sa vrátiť do správneho cyklu najskôr po 10 dňoch. Zvyšok tím môže ísť do tréningového procesu s epidemiologickými opatreniami, keďže ani hráči, ani implementačný tím neboli v kontakte od posledného testu. Sereď sa tak môže pripraviť na víkendový zápas v Trnave, ktorý by nemal byť ohrozený, “ Michal Mertinyák, výkonný riaditeľ ÚLK, uviedol pre webovú stránku fortunaliga.sk.

READ  Nekrológ Donalda ANDRLEHO (2022) – sv. Pavol, MN

AS Trenčín môže tiež vstúpiť do vzdelávacieho procesu za prísne stanovených podmienok a v pondelok skupiny ŠK Slovan Bratislava sa stále koná diskusia s miestnym úradom verejného zdravotníctva.

„Všetky víkendové zápasy by sa mali konať podľa plánu. Neustále diskutujeme o konkrétnych krokoch s miestnymi kompetentnými orgánmi verejného zdravotníctva. Spolu s Úradom verejného zdravotníctva dokončujeme aj diskusiu o komplexnej príručke, ktorá pokryje 10-dňovú karanténu. opatrenia v prípade pozitívneho nálezu pre celý tím, ale aj osobitného tréningového alebo zápasového režimu, s prísnymi podmienkami, ako je individuálna preprava na výcvik, nepoužívanie spoločných priestorov, kabín alebo spŕch v rámci výcvikového procesu a vytvorenie tzv. bubliny vo výcviku profesionálnych futbalistov. V prípade akýchkoľvek zmien v programe zápasov budeme včas informovať verejnosť. ““ pridal Mertinyák.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close