Hodnotenie hráčov Portugalska vs. Slovensko: Brilantný Bruno Fernandes zachránil situáciu, keď Ronaldo zaváhal pri víťazstve v kvalifikácii na Euro

Stredopoliar Manchestru United zachránil víťazstvo po neuspokojivom výkone zo svojej strany.

Bruno Fernandes strelil úžasný gól a Portugalsko si zabezpečilo cenné víťazstvo, aby posilnilo svoje nádeje kvalifikácie na Euro 2024. Cristiano Ronaldo bol tvorcom rozdielu v noci, keď Selecao zakoplo o víťazstvo 1:0.

Slovensko si užilo niekoľko sľubných momentov v úvode zápasu, keď strelilo dva pokusy v úvodnej 10-minútovke. Portugalsko odpovedalo vlastnou šancou, no porazený pokus Bruna Fernandesa ľahko zachránil. Keď však dostal ďalšiu šancu, nenechal si ju ujsť. Stredopoliar Manchestru United sa predral cez obranu Slovenska a ráznym zásahom našiel v dolnom rohu a v polčase dostal Portugalsko do vedenia 1:0.

Hostia mohli vyrovnať na začiatku druhého polčasu, keď sa Ivan Schranz presadil na bránu a zakrútil strelu mimo žrde. Ale Portugalsku väčšinou vyhovovali aj iné ťahy – ak boli neúčinné pred bránkou. Ronaldo zahodil niekoľko šancí a mal šťastie, že ho nevylúčili za nebezpečný sklz na Martina Dúbravku.

Defenzíva Portugalska však bola dostatočne dobrá na to, aby odprevadila Slovensko a nikdy nehrozilo na druhom konci, keď sa čas krátil. Selecao bude musieť v budúcnosti hrať lepšie – a určite bude potrebovať viac od svojho kapitána – ale určite získajú zložité víťazstvo.

cieľ Dehlen hodnotí hráčov Portugalska z pólu…