Hlavné správy

Tvrdenia o „falošnom medveďovi“ na Slovensku « Eurotýždenník

Liptovský Mikuláš: Miestni panikária, keď do mesta vtrhne medveď Fotografický kredit: CC/Pudelek

V Liptovskom Mikuláši na Slovensku 17. marca prebehol medveď a zranil päť ľudí vrátane 10-ročného dievčaťa.

Koaličná vláda na čele s Robertom Figom zo Smeru-SSD okamžite nariadila odstrel medveďa a 27. marca minister životného prostredia Tomáš Taraba oznámil, že bol utratený predchádzajúci deň.

„Na jeho identifikáciu bol použitý biometrický dron,“ povedal Taraba.

28. marca opoziční poslanci tvrdili, že mŕtvy medveď bol menší ako 100 kg zviera, čo vystrašilo miestnych obyvateľov a zranilo dvoch ľudí, ktorí si neskôr vyžiadali nemocničné ošetrenie.

S tým nesúhlasil poslanec Za Progresívne Slovensko Michal Weizik.

Písomné hlásenie skupiny pozorovateľov, ktorí medveďa vystopovali a zastrelili, zablúdilo do Liptovského Mikuláša a z dokladov vyplynulo, že ide o 67 kg vážiacu samicu. Weissick trval na tom, že zabili nesprávne zviera.

Zavolal Darabovi o ďalšie podrobnosti o metóde použitej na identifikáciu medveďa pred jeho zabitím.

Podľa posledného sčítania je na Slovensku okolo 1300 divých medveďov, väčšina z nich v Karpatoch, a mladší minister životného prostredia Filip Kufa povedal, že teraz je tam „bezprecedentný“ počet útokov medveďov.

Údaje ministerstva životného prostredia ukazujú, že v roku 2021 došlo k ôsmim útokom medveďov, ale v roku 2023 sa ich počet zvýšil na 20. V marci 2024 spadla žena z útesu po tom, čo ju prenasledoval medveď, ale jej zranenia boli výsledkom pádu, nie útoku medveďa. .

Taraba povedal, že nájdenie spôsobu, ako sa vysporiadať s populáciou medveďov v krajine, je kritické a kritizoval „extrémistické“ ekologické skupiny, ktoré volali po ich ochrane.

V reakcii na to ekológovia odmietli správy, že populácia medveďov rastie.

READ  Dva stĺpy zabité v lavíne na Slovensku The Guardian Nigeria News

Ďakujeme, že ste si našli čas na prečítanie tohto článku. Vráťte sa a pozrite sa na webovú stránku Euroweek News, kde nájdete všetky svoje najnovšie miestne a medzinárodné správy a pamätajte, že nás môžete sledovať. Facebook A Instagram.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close