Indický tím získal zlato na majstrovstvách sveta železníc

India porazila Francúzsko 3:1 a získala zlatú medailu na svetovom šampionáte v železničnom tenise v bulharskom Abene.

PC Vignesh, Nitin Kumar Sinha, Prithvi Shekhar a P Siddharth trénovali štvorčlenný tím pod vedením Sivu Kumara Reddyho. Prítomní boli dvaja dôstojníci, Anuj Kumar Dayal a Pawan Kumar.

„Sme šťastní, že sme opäť vyhrali zlato,“ povedal PC Vignesh, veterán tímu.

Zaujímavosťou je, že Vignesh súťaží na majstrovstvách sveta železníc od roku 2007 a z piatich vystúpení má štyri zlaté a jedno striebro.

„V roku 2011 sme získali striebro,“ spomína.

Prečítajte si tiež: Ázijské hry 2023: Zlatí medailisti Bopanna, Bhambri, mužská štvorhra v druhom kole

Tím Indie skončil na čele skupiny po víťazných ligových zápasoch s Rakúskom, Slovenskom a Českom. India zdolala v semifinále Nemecko 4:0.

Okrem P Siddhartha, nového člena tímu, ďalší traja hráči nevypadli ani jeden zápas na celom turnaji, v ktorom sa hralo o baráži v štvorhre.

Prithvi Shekhar sa pripojí k tímu včas, aby sa aklimatizoval na skupinové podujatie majstrovstiev sveta v tenise nepočujúcich na antuke v Grécku v prvý októbrový týždeň.

Výsledky (konečné)

India bt Francúzsko 3-1 (Nitin Kumar Sinha bt Ludwig Bellerin 6-3, 4-6, [12-10]; Prithvi Shekhar, Christophe Nguyen 4-6, 7-5, [10-8]; PC Vignesh B.D. Roman Zappa 6-1, 6-3; P Siddharth prehral 6-1, 4-6 s Yannom Poisetom. [5-10])

READ  N.J. Pri požiari domu bol zabitý 7-ročný chlapec a 3 z 5 detí boli zranené