Ekonomika

Ukrajina zvyšuje ťažbu plynu z podzemných zásobníkov

Jan.

Súčasne od 1. februára obsahovalo ukrajinské podzemné zásobníky 20,9 miliárd kubických metrov plynu, čo prekročilo desaťročné maximum.

„Ukrajinský prevádzkovateľ zásobníka plynu dokončil v januári 2021 najvyššie zásoby plynu za posledných 10 rokov. To je o 33% viac ako v minulom roku.“

Celkovo sa od začiatku vykurovacej sezóny 2020/2021 vrátane januára vyťažilo z ukrajinských zásobníkov plynu 7,3 miliardy metrov kubických plynu, čo je o 52% viac ako v rovnakom období minulého roka.

Zahraniční obchodníci k 1. februáru 2021 skladovali v „colnom sklade“ 6,7 miliárd metrov kubických plynu, čo je 4,9-krát viac ako v rovnakom období minulého roka. Z nich sa 5 miliárd kubických metrov plynu premení na podzemné zásobníky v režime „krátkej cesty“.

Občianske spoločnosti skladujú 0,8 miliárd kubických metrov plynu v „colnom sklade“, čo je 2,6-krát viac ako do roku 2020. Z nich je 0,5 miliardy metrov kubických sústredených v režime „na krátku vzdialenosť“.

Jan.

Režim „colný sklad“ poskytuje ukrajinským zariadeniam PZP na skladovanie plynu až 1 095 dní bez platenia cla; „Krátka cesta“ je špeciálna služba, ktorá umožňuje zákazníkom spoločnosti zaregistrovať si služby prepravy plynu za výhodné ceny.

Tj.

READ  Sulik House požaduje náhradu škôd súvisiacich s Expo Dubaj

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close