Zábava

UNHCR – Neil Cayman a Guillermo Del Toro zdieľajú „obrázky nádeje“

Sarah Epstein v Londýne 17. decembra 2020 | Espazole
| Francúzsky

Spisovateľ Neil Cayman a oscarový režisér Guillermo Del Toro sa spojili, aby predstavili svojich prvých šesť filmov „Films of Hope“ (#FilmsofHope), aby počas prázdnin držali filmových nadšencov na uzde.


Ich výber je UNHCR, OSN. Je súčasťou pôvodného videozáznamu agentúry pre utečencov a internetovej filmovej databázy (IMDP). Sleduje zoznam sledovaných pokročilých filmov od vyslancov dobrej vôle Cate Blanchett a Christine Davis a hercov Cynthie Nixon a Kuku Mbata-Ra.

Seriál si kladie za cieľ zvýšiť povedomie a podporu pre najzraniteľnejšie komunity postihnuté COVID-19, vrátane utečencov a vysídlených osôb.

Cayman, veľvyslanec dobrej vôle a autor knihy „Americké kabáty“, sa k sérii vyjadril: „Chcel som sa podeliť o svoj zoznam sledovaných osôb„ Phillips of Hope “, pretože program COVID-19 ukázal, že sme všetci neuveriteľne prepojení, a prečo, častejšie ako nie, musíme pomôcť tým najzraniteľnejším – vrátane utečencov.

„Ľudia utekajúci pred vojnou, tí, ktorí musia opustiť svoje domovy a mestá, sú zraniteľnejší ako kedykoľvek predtým. Utečenci, s ktorými som sa stretol, sú nádejní ľudia. Keď spolu čelíme epidémii, je dobré hovoriť o témach nádeje, inšpirácie a solidarita. “

Guillermo del Toro a Neil Cayman nachádzajú nádej v silných a vybraných filmoch (IMDB)

Všetky obrázky sú k dispozícii na prezeranie na IMDB a zahŕňajú:

  1. Obnova Shawshank, Režíroval Frank Drabont
  2. Tambobo, Režíroval Juso Itami
  3. Je to nádherný život, Réžia: Frank Capra
  4. Brazília, Režíroval Terry Gilliam
  5. Čarodejník z krajiny Oz, Režíroval Victor Fleming
  6. Krásne monštrum, Réžia: Jean Cocteau

Finančné prostriedky získané prostredníctvom sérií UNHCR a IMDP „Filmy nádeje“ poputujú do Fondu reakcie na solidaritu COVID-19 pod vedením Svetovej zdravotníckej organizácie na prevenciu, diagnostiku a reakciu na epidémie.

READ  Netflix sa chystá prísť o jednu zo svojich najsledovanejších televíznych relácií, The Office US

Fond solidarity reaguje na prevenciu epidémií v niektorých najnebezpečnejších organizáciách sveta a podporuje UNHCR pri ochrane utečencov a osôb vysídlených v rámci krajiny v miestach ako Južný Sudán, Bangladéš a Sýria.

Celé pokračovanie bude k dispozícii na stránke IMDP Watch to Watch, ktorá vám pomôže nájsť fanúšikov zábavy a rozhodnúť sa, čo si pozrieť.

Máte svoj vlastný zoznam inšpiratívnych filmov? Ak je to tak, zdieľajte ich pomocou #FilmsofHope podľa odkazu na IMDb alebo efRefugees. Môžete prispieť do Fondu solidarity COVID-19 Tu.

Zdielať na Facebook-u

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close