šport

Urobil Alexander Zverev koronavírus počas Roland Garros?

Ešte 29. septembra mal negatívny test.

PARÍŽ, BRATISLAVA. Nemecký tenista Alexander Zverev sa priznal do dvojhry finále dvojhry Roland Garros proti Talianovi Jannikovi Sinnerovi bol „totálne chorý“.

Šiesty hráč podľahol 1: 3 na sety a už počas zápasu si nechal privolať na kurt lekára. Na tlačovej konferencii uviedol, že jeho výkon ovplyvnil zlý zdravotný stav.

Ťažko sa mu dýcha, má horúčku

„Nemal som vôbec hrať,“ odpovedal tenista. citovala ho BBC. Zverev tvrdil, že už po piatkovom zápase proti Marcovi Cecchinatovi mal horúčku 38 stupňov Celzia.

„Som úplne chorá. Naozaj nemôžem dýchať, je to počuť v mojom hlase. A tiež mám horúčku,“ povedala finalistka tohtoročného ročníka US Open na tlačovke, kam prišiel so závojom.

Keď mu jeden z reportérov pripomenul, že tieto príznaky sú typické pre túto chorobu Covid-19, Zverev odpovedal: „Nemáte šancu dostať odpoveď.“

Negatívne, ale 29. septembra

Súvisiaci článok Zdolala najväčšieho obľúbenca. Začal som navštevovať psychológa, hovorí Čítať

Podľa Francúzskej tenisovej federácie hra pred zápasom nežiadala o lekársku pomoc. Organizátori uviedli, že Nemec mal všetky predchádzajúce testy na Covid-19 negatívne, posledný z nich však bol ešte 29. septembra.

Na Roland Garros sú tenisti testovaní každých päť dní. Zverev sa mal v nedeľu podrobiť ďalšiemu testu.

„Každý, kto vykazuje príznaky ako horúčka a ťažkosti s dýchaním, musí postupovať zodpovedne a nechodiť do areálu,“ uvádza sa v bezpečnostnom protokole turnaja.

READ  Vláda odmieta odkúpiť národné futbalové ihrisko od Kmotrika

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close