Hlavné správy

USA porazili Slovensko 5:4 v rozstrele na otváracom zápase OH mládeže

Tím USA skóroval ako prvý 1:37 do úvodného framu. Torre vystrelil z malého uhla zápästím cez pomalého brankára Samuela Hrenáka na prvý gól v zápase. Luke Shirer Asistovali pri góle (Charlotte, NC) a Aurelio Garcia (Romeoville, Ill.).

Jakub Cirný v prvej tretine vyrovnal na 1:1 pre Slovensko 11:36.

Za stavu 1:1 po prestávke USA prerušili skorú slovenskú presilovú hru, aby udržali vyrovnaný zápas.

Krátko po prelomení slovenskej presilovej hry využili USA svoju vlastnú presilovú hru na 2:1 na gól JB Hurlburta (Allen, Texas) v čase 3:43 druhej minúty. Mikey Perchild (Excelsior, Minn.) Odoslané AJ Francisco (Hermantown, Minnesota) Pri modrej čiare Hrenák nastavil Hurlburta na jednorazovku pri hokejke.

Slovensko viedlo 4:2, 4:2 a išlo o tretí gól. Jonas Turco a Kristian Reznikak skórovali v priebehu dvoch minút, pričom Reznikak pridal druhý bod za stavu 0:46 a dostal tak Slovensko do vedenia 4:2.

Cole Bumgarner (Albertville, Minnesota) priblížil USA v čase 6:57 poslednej tretiny na jedno miesto. Jackson Marthaler (Superior, Wis.) Puk je zastavený za bránkou Logan Stewart (Los Angeles, Kalifornia) poslal bekhendovú prihrávku bez pohľadu na Bumgarnera, aby zasiahol do slotu.

READ  Jill Biden sa na Deň matiek stretáva na Slovensku s ukrajinskými utečencami