Svet

V Botswane sa otvára druhý Konfuciov inštitút

Botswanská medzinárodná univerzita vedy a techniky (BIUST) v spolupráci s čínskou univerzitou Yanshan (YSU) spustila v utorok v Palabi, centrálnom obvode krajiny, druhý Konfuciov inštitút.

Vicekancelár BIUST Otlogetswe Totolo počas slávnostného vystúpenia povedal, že keďže Čína je pokroková vo vede, technike a technológii, znalosť čínskeho jazyka a kultúry zlepší schopnosť študentov pokračovať v ďalšom vzdelávaní v Číne a poskytne im konkurenčnú výhodu. V medzinárodných spoločnostiach.

„Mnohí z našich študentov stavebného a environmentálneho inžinierstva profitovali z porozumenia čínskemu jazyku a kultúre a zabezpečili si zamestnanie v stavebnom priemysle, kde majú čínske spoločnosti významnú stopu,“ povedal Totolo.

Prezident YSU Zhao Dingchuan povedal, že nový Konfuciov inštitút plne integruje výhody dvoch univerzít, prijme systém školenia „čínskych odborných zručností“, aktívne propaguje medzinárodné čínske vzdelávanie a vytvorí most pre hlbšie výmeny a vzájomné učenie sa. Dve strany.

Botswana otvorila bývalý Konfuciov inštitút na Univerzite v Botswane v roku 2008 v spolupráci s Shanghai Normal University.

Distribuuje skupina APO v mene Fóra o spolupráci medzi Čínou a Afrikou.

READ  7 krajín žiada o vstup do BRICS pred summitom v roku 2024

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close